Laukos
Gaļa un zivis

Biedrība: Latvijas kazkopji patlaban iepauzē ar vaislas dzīvnieku eksportu0

Foto: Melissa Frazier/Shutterstock

Latvijas kazkopības saimniecības patlaban neeksportē vaislas dzīvniekus, neraugoties uz pieprasījumu pēc šiem dzīvniekiem citās Baltijas valstīs, teica Latvijas Kazkopības biedrības valdes priekšsēdētāja Kristīne Piliena.

Viņa atzina, ka par vaislas kazām ir interese citās Baltijas valstīs – Lietuvā un Igaunijā, taču Latvijas kazkopības saimniecības nolēmušas šos dzīvniekus tuvākajā laikā neeksportēt atšķirībā no iepriekšējiem gadiem. “Patlaban vaislas dzīvnieku eksportā ir iestājusies pauze,” sacīja Piliena.

Viņa skaidroja, ka Latvijas kazkopības saimniecības neeksportē vaislas dzīvniekus saistībā ar nepieciešamību piemēroties jaunajai vaislinieku sertificēšanas kārtībai – pērn 1.novembrī Latvijā stājās spēkā Eiropas Parlamenta un Padomes regula par zootehniskajiem un ģenealoģiskajiem nosacījumiem dzīvnieku audzēšanai, tīršķirnes vaislas dzīvnieku, krustojuma vaislas cūku un to reproduktīvo produktu tirdzniecībai Eiropas Savienībā un ievešanai tajā.

Pēc Pilienas teiktā, vaislas dzīvnieku eksportā ir iestājusies pauze arī tāpēc, ka Latvijas vaislas kazu eksportētāji plāno pāris gadus paturēt vaislas kazas Latvijā, lai stabilizētu savus ganāmpulkus, audzētu produktivitāti. Kvalitatīvu vaislas dzīvnieku paturēšana tepat Latvijā rada papildus pievienoto vērtību.

Vienlaikus Piliena sacīja, ka nākotnē pastāv doma atsākt eksportu.

Latvijas Kazkopības biedrība ir sabiedriska organizācija, kas dibināta 2006.gadā.

LA.lv