Laukos
Mežsaimniecība

Biedrība: Lielajiem mežistrādes uzņēmumiem trūkst harvesteru operatoru0

Foto: LVM

Latvijas lielajām mežistrādes kompānijām trūkst harvesteru operatoru, savukārt privātajiem meža īpašniekiem ir nepieciešami jaunaudžu kopēji un zāģētāji, atzina Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) izpilddirektore Aiga Grasmane.

Pēc Grasmanes teiktā, kokmateriālu cenas joprojām ir augstas un arvien vairāk meža īpašnieku iesaistās aktīvā saimnieciskajā darbībā, kas attiecīgi veicina pieprasījumu pēc darbiniekiem.

Viņa sacīja, ka privātajiem meža īpašniekiem ir nepieciešami jaunaudžu kopēji un zāģētāji. Savukārt lielākām mežistrādes kompānijām trūkst, piemēram, harvesteru operatoru. Tā ir liela problēma, jo tādējādi var aizkavēties pasūtījumu izpilde saskaņā ar iepriekš noslēgtajiem līgumiem.

Darbaspēka piesaisti vēl vairāk apgrūtina attiecīgajā sfērā strādājošo iespējas strādāt citās valstīs, kur par šo darbu maksā vairāk.

“Uzņēmumiem ir jādomā par to, un, visdrīzāk, pamazām jāceļ darba algas, lai spētu pieturēt labos darbiniekus šeit. Tāpat jāstrādā pie produktivitātes un kvalitātes paaugstināšanas,” sacīja Grasmane.

LMĪB ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionāla un starptautiska līmeņa meža īpašnieku un to apsaimniekotāju vienojošā organizācija, kuras 350 biedru īpašumā un tiesiskajā valdījumā ir 57% no visām Latvijas meža platībām. Organizācija dibināta 2005.gadā.

LA.lv