Laukos
Bio

Biedrība: Pieprasījums pēc kazas piena turpina pieaugt0

Foto – Valdis Semjonovs

Pagājušais gads kazkopības nozarē Latvijā bija ļoti labs, un pieprasījums kazas piena pārsniedza piedāvājumu, atzina Latvijas Kazkopības biedrības valdes priekšsēdētāja Kristīne Piliena.

Arī kazas piena iepirkuma cenas ir stabilas un šogad tām ir tendence pat nedaudz augt.

“Pieprasījums pēc kazas piena ir lielāks nekā piedāvājums. Šāda situācija mums ir jau kādus divus gadus un, izskatās, ka aizvien vairāk kazas piena būs vajadzīgs. Tas, ko katrs piena pārstrādes uzņēmums pēc tam no šīs izejvielas ražo – sieru vai jogurtu, ir uzņēmuma pārziņā, bet primārās izejvielas – kazas piena – pietrūkst,” sacīja Piliena.

Viņa pastāstīja, ka vietējie kazas piena produkti tirgū ir konkurētspējīgi salīdzinājumā ar ievesto kazas piena produkciju, kas cenas ziņā ir pat dārgāka.

Piliena sacīja, ka tendence pirkt no kazas piena ražotus produktus ir vērojama gan Latvijā, gan ārvalstu tirgos. “Nozare globāli cenšas vairāk sevi reklamēt un piesaistīt pircējus, lai viņi izmanto kazas piena produktus un tādējādi, nostrādājot mārketingam un reklāmai, pieprasījums aug,” viņa sacīja.

Kopumā patlaban 80% no visiem Latvijas kazu audzētājiem ir bioloģiskas saimniecības, bet 25 saimniecības ir ekonomiski aktīvas jeb tādas, kas nodod pienu.
Vairāk par kazkopības biznesu lasiet šeit

LA.lv