Laukos
Bio

Biodārzeņi šosezon varētu nedaudz sadārdzināties0

Šogad nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ daļai bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas Latvijā var nedaudz augt cenas, prognozēja Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis.

Viņš teica, ka līdz šim cenas ir saglabājušās iepriekšējā gada līmenī – būtiski lēcieni vai kritumi nav pieredzēti, cenas bijušas samērā stabilas. Turpmāk gan cenas var nedaudz pieaugt – gan dabas apstākļu, gan arī tirgus diktēto izmaiņu dēļ.

“Bioloģiski audzētiem dārzeņiem cenas varētu pieaugt minimāli. Par graudaugiem grūti spriest. Cenu izmaiņas ir atkarīgas no graudu un piena cenām Eiropas tirgū. Dabas apstākļu ietekmē cenas noteikti būs mazliet augstākas. Pieprasījums pēc graudiem ir liels un, ja to trūks cena droši vien pieaugs,” viņš pieļāva.

Norkārklis piebilda, ka Latvijā bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas cenas ietekmējuši šogad vēsie un lietainie laika apstākļi, līdz ar to daļai saimniecību bija lieli ražas zudumi un grūtības sagatavot kvalitatīvu lopbarību. Tomēr bioloģiskie lauksaimnieki ir rēķinājušies ar dabas apstākļu radītājiem riskiem.

Pēc Norkārkļa teiktā, šogad nozarē bijušas grūtības arī ar lopbarības savākšanu un kvalitatīvas pārtikas nodrošināšanu mājlopiem. Tomēr kopumā situācijai nevajadzētu būt katastrofālai, bioloģiskās saimniecības meklēja katru iespēju, lai novāktu ražu un sagādātu lopbarību.

Kopumā šis gads gan bioloģiskajām, gan konvencionālajām saimniecībām bijis arī emocionāli smags, jo bijis grūti noskatīties, kā uz atsevišķiem laukiem paliek nenovākta raža, rezumēja asociācijas vadītājs.

LA.lv