Laukos
Politika

Bioloģiskie zemnieki ikgadējā konferencē diskutēs par pesticīdu kontroli0

Mājputni bioloģiskajā saimniecībā ” Jaun-ieviņas”. Foto: Karîna Miezâja

Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) biedri rīt, 22.martā pulcēsies ikgadējā kopsapulcē, kurā centrālais diskusiju jautājums būs pieaugošā pesticīdu lietošanas problēma, informē biedrības pārstāvji.

Sapulces pirmajā daļā plānota konference “Kopējā lauksaimniecības politika un tās ilgtspējīgā attīstība. Pesticīdu (NE)lietošana Latvijas lauksaimniecībā”,

Kā ziņots, patlaban notiek aktīvs darbs pie Eiropas Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) izstrādes, tomēr bioloģiskie lauksaimnieki bažījas, ka politikas stratēģijas izstrādē tiek ignorētas biozemnieku intereses saistībā ar pesticīdu lietošanas mazināšanu.

LBLA valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis norāda, ka Eiropas Savienībā daudz diskutē par pesticīdu lietošanu lauksaimniecībā un to kaitīgo ietekmi uz vidi uz cilvēku veselību. Tomēr – lai gan citās Eiropas valstīs pesticīdu izmantošanas daudzums samazinās, Latvijā tos lietojot arvien vairāk.

“Būtu nepieciešams rīcības plāns, kā samazināt pesticīdu patēriņu kopējās politikas kontekstā. Nozīmīga būtu stingrāka pesticīdu lietošanas uzraudzība un kontrole, kā arī nepieciešams paplašināt aizsargjoslas ne tikai attiecībā pret ūdenstilpēm, bet arī publiskām vietām – skolām, parkiem un viensētām. Ja vēlamies būt patiešām zaļa Eiropas valsts, tad sagaidām aktīvu rīcību no Zemkopības ministrijas un politiķiem,” norādīja Norkārklis.

Konferencē piedalīsies nozares eksperti – vides inženierzinātņu doktore Jana Simanovska, LLU Lauksaimniecības fakultātes Agrobiotehnoloģijas institūta asociētā profesore, vadošā pētniece Dzidra Kreišmane, Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta direktore Liene Jansone, Lauksaimniecības departamenta direktora vietniece Iveta Ozoliņa un Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Savukārt kopsapulces otrajā daļā LBLA vadītājs atskatīsies uz biedrības darbību 2017.gadā un iepazīstinās sapulces dalībniekus ar šogad paveicamo. Tāpat LBLA biedriem būs jāievēl jaunā LBLA padome, valde un valdes priekšsēdētājs, kas turpmākos trīs gadus darbosies biedrībā, lai pārstāvētu bioloģisko lauksaimnieku intereses gan Latvijas, gan Eiropas lauksaimniecības politikas veidošanā un īstenošanā.

Sapulce notiks Berģu kultūras namā, Brīvības gatvē 455, Rīgā. Dalībnieku reģistrācija no plkst.10, kopsapulces sākums plkst.11.

LA.lv