Laukos
Politika

Bioloģiskās lauksaimniecības eksperti februārī pulcēsies nozares konferencē0

Foto – LETA

Lai debatētu par jaunākajiem atklājumiem saistībā ar augsnes kvalitāti, Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociāciju (LBLA) un SIA “Bioefekts” 7.februārī Latvijas Universitātē rīkos zinātnisko konferenci “Zemes apsaimniekošana atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības principiem – ilgtspējīgs ieguldījums Latvijas nākotnē”.

Līdzās Latvijas Universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes asociētajiem profesoriem, konferencē piedalīsies arī pārstāvji no Latvijas Dabas fonda, Valsts Augu aizsardzības dienesta, VSIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs”, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra, Dārzkopības institūta, LBLA, kā arī bioloģisko saimniecību “Ķelmēni”, “Kaņepītes” un “Dzērves” saimnieki.

Plānots, ka konferences pirmajā daļā tiks skatīts temats par augsnes nozīmi bioloģiskajā lauksaimniecībā. Eksperti iepazīstinās ar augsnes stāvokli Latvijā, dalīsies ieteikumos, kā to uzlabot, kā arī skaidros augu un mikroorganismu mijiedarbību.

Savukārt konferences otrajā daļā uzklausīs praktiķus, bioloģiskos lauksaimniekus, kuri dalīsies savā saimniekošanas pieredzē. Tāpat tiks diskutēts par lauksaimniecības attīstību, zinātnieku jaunākajiem augsnes pētījumiem.

Konference notiks Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā “Magnum” Rīgā, Torņakalna ielā 1, sākums plkst.9.30.

LA.lv