Audzēšana, Bio

Bioloģisko saimniecību skaits Latvijā būs stabils

Patlaban Latvijā ir aptuveni 4000 bioloģiski sertificētu saimniecību un to skaits tuvākajos divos gados būtiski nemainīsies, prognozēja Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) valdes priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis.

“Tas lielākā vai mazākā mērā ir saistīts ar Eiropas Savienības Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) un Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodiem. Ja būtu pieejams papildu atbalsts, saimniecību skaits droši vien palielinātos, bet patlaban nav prognozējams straujš kāpums. Saimniecību skaits un sertificētās platības būtiski tuvākajos divos gados nemainīsies,” teica Norkārklis.

Viņš arī pastāstīja, ka patlaban bioloģiskajiem lauksaimniekiem ir aktīvi sākusies sezona. Mainīgo laika apstākļu dēļ nav būtisku problēmu, piemēram, sējas darbos. “Tā kā pavasaris bija aukstāks, vietām darbi mazliet iekavējušies, taču visu izdosies paspēt un izdarīt,” teica asociācijas vadītājs.
Norkārklis atgādināja, ka daļai lauksaimnieku sējas darbi atkarībā no laika apstākļiem konkrētajā apvidū un audzējamās kultūras sākās jau aprīlī, citi darbus turpina arī maijā. Lauksaimnieki ņem vērā to, ka Latvijā dažādos reģionos un apvidos ir atšķirīgi klimatiskie apstākļi, un spēj veiksmīgi pielāgoties.

Saskaņā ar LBLA aplēsēm Latvijā bioloģiski sertificētas saimniecības apsaimnieko 260 000 hektārus lauksaimniecības zemes.

LBLA ir dibināta 1995.gadā un ir profesionāla organizācija, kurā apvienojušies bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotāji, pārstrādātāji, tirgotāji un šīs kustības atbalstītāji.

2 Komentāri

  1. Vai diskusijas piedalas ari “pateretajs” ? Vai Latvijas “pateretajiem” ir pieejama informacija par masveida partikas razotaju noziegumiem pret”pateretaju”? Ja butu zinams kadas indes tiek pielietotas masveida lauksaimnieciba un dzivnieku fermas,un kas par indes kokteiliem noklust uz pateretaja galda, tad pilnigi nekadas diskusijas par sadu jautajumu nevaretu.Vieniga problema varetu but cenu starpiba starp bio produktu un industrialo produktu.
    Loti veiksmigs piemers no kadreiz demonstretas Luis de Fines kinofilmas par plastmasas vistu koveijera produkciju.

  2. Jau tagad jus varat sakt stastit saviem berniem un mazberniem,ko jums ir stastijusi jusu vecaki,Kadreiz senos laikos visi augli,ogas un darzeni smarzoja un bija garsigi un bija veseligi.Ari tarpiniem garsoja.Vai tagad kadam auglim ir aromats un garsa ? Vislabak to saprot tarpini,Vai esat redzejusi kadu tarpu avenes,abolos & CO ?
    Vai esat redzejusi kas notiek vistu fermas ? Tukstosiem vistas ,kur dzivas brada par beigto vistu kermeniem.Labu apetiti !

Pievienot komentāru