Bizness, Mājražošana

Bišu maize no “Bee Bite”
 – zinātnieku un dravnieku kopražojums

Septembrī izstādē “Riga Food” tika demonstrēti jauni inovatīvi produkti, kurus sadarbībā ar zinātniekiem izveidojuši vietējie uzņēmēji.

Piemēram, bišu maize pastilu veidolā no “Bee Bite”, ko ražo Spēlmaņu ģimene Saldus pusē. Tur dravā saimnieko Aigars Spēlmanis un viņa dēls Krists Spēlmanis.

Kā stāsta Anete Spēlmane, ar Latvijas lauksaimniecības universitātes pētniecēm Sandru Muižnieci-Brasavu un Ilgu Gedrovicu ražotāji sadarbojas jau divus gadus. Pētnieces iedrošināja, palīdzēja ieceri tehnoloģiski atrisināt, tikt līdz pastilām.

“Mums bija mērķis – atstāt iespējami dabiskāku produktu un vienlaikus mainīt tā izskatu. Tas ir diezgan grūti, jo nevēlējāmies likt klāt nekādas saistvielas. Vissarežģītāk bija tehnoloģiski saprast, kā to izdarīt, lai bišu maizes masā neko nemainītu. Vēl viena problēma bija – nedrīkst produktu sildīt vairāk par 36 grādiem. Mēs sildām ne vairāk kā 30 grādos. Kopš kārtīgi ķērāmies klāt, pagāja astoņi mēneši. Pircēji mūsu produktu pērk aizvien labāk. Mēs akcentējam – bišu maize ir ērti lietojama,” stāsta uzņēmēja.

Ir arī bišu maize ar smiltsērkšķu, brūkleņu un upeņu piedevām. Pievienots dabisku ogu pulveris. Līdz ar to izveidots 100% Latvijas produkts no 100% Latvijas izejvielām.


Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

AT_COVER_julijs

Pievienot komentāru