Laukos
Mežsaimniecība

Brīdina par augstu ugunsbīstamību mežos0


“Latvijas Avīzes” lasītājs pamanījis bīstamu skatu kāpu mežā Jūrmalā.
“Latvijas Avīzes” lasītājs pamanījis bīstamu skatu kāpu mežā Jūrmalā.
Foto – Juka Rislaki

Šogad reģistrēti jau 240 mežu ugunsgrēki, no tiem deviņus ugunsdzēsējiem nācās dzēst šīs nedēļas sākumā.

Kaut arī Latviju šķērso vairāki lietus mākoņi, tomēr nokrišņu daudzums būs neliels un Latgales mežos saglabāsies augsta ugunsbīstamība, bet Kurzemes, Vidzemes un Zemgales mežos – ļoti augsta ugunsbīstamība. Lai mazinātu meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas, ir noteikti daži aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un arī kriminālatbildību.

Uzturoties mežos un purvos, aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kā arī kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotas vietas. Aizliegts arī braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem un veikt jebkuru citu darbību, kas var izraisīt ugunsgrēku. Meža izstrādātājiem ir jāievēro prasība, ka meža ugunsnedrošajā laikposmā cirsmā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar Valsts meža dienesta mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju. Tāpat meža īpašniekiem ir jāzina, ka pēc meža ugunsgrēka likvidācijas viņa mežā viņam ir pienākums veikt meža ugunsgrēka vietas uzraudzību. Bez saskaņošanas ar Valsts meža dienesta mežniecību nedrīkst veikt jebkādu dedzināšanu, kas, radot dūmus, var maldināt uguns novērošanas darba veicējus.

2017. gadā meža ugunsgrēki dzēsti 423 reizes 265 hektāru platībā. 76% gadījumu meža ugunsgrēka izcelšanās iemesls ir bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni, bet 9% gadījumu tā ir bijusi ļaunprātīga dedzināšana.

LA.lv