Laukos
Tehnika

Brīdinājuma sistēma šoferiem par “tizli” neveiklo lauksaimniecības tehniku uz autoceļiem0

Pēc Agritechnica materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Lauksaimniecības tehnikas klātbūtne uz ceļiem citu satiksmes dalībnieku redzējumā parasti ir kaut kas nevēlams un bīstams. Daudzi vieglo un kravas auto šoferi kļūst neiecietīgi, redzot lēni kustošu un tizlu lauksaimniecības mašīnu vai traktoru, kas velk piekabes vai citu aprīkojumu pa šauriem ceļiem, īpaši vēl slikti pārskatāmos līkumos. Šķiet, nelaime un satiksmes negadījums tepat deguna galā…

Lai atrisinātu šo problēmu, vācu kompānija Claas-Vertriebsgesellschaft mbH izstrādājusi īpašu brīdināšanas sistēmu šoferiem, kura nupat notikušajā industrijas izstādē “Agritechnica 2017” apbalvota ar vienu no 29 sudraba medaļām.

Claas izstrādātā Telematics Large Vehicle Alert System (telemetriska liela transportlīdzekļa identifikācijas sistēma) ir pirmā satiksmes drošības sistēma, kas brīdina tīklā esošo auto šoferus par to ceļā (konkrēta pozīcija) esošu lauksaimniecības tehniku un tās parametriem. Šim mērķim Claas aplikācija, izmantojot telemetrijas datus, pārsūta auto palīdzības sistēmām lauksaimniecības tehnikas atrašanās vietas koordinātas reālajā laikā. Tā kā Claas telemetrijas datu formāts ir tāds pats, kādu izmanto vairākums auto navigācijas, šie dati pieejami faktiski katram vadītājam, kuram ir auto navigācijas sistēma.

Jaunā sistēma ir pirmais solis, lai jau laikus informētu satiksmes dalībniekus par uz ceļa esošu liela izmēra transportlīdzekli.
Vairāk par izstādi lasiet šeit

Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.
Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.

Vairāķ lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv