Laukos
Politika

Brisele sola virkni atvieglojumu sausuma skartajiem lauksaimniekiem0

Foto – Kaspars Nordens/LETA

Vakar Briselē Eiropas Savienības dalībvalstis vienojušās par virkni Eiropas Komisijas (EK) ierosinātiem atbalsta pasākumiem, lai lauksaimniekiem atvieglotu nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ radušos finansiālos zaudējumus, informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Fils Hogans norādīja: “Sekojam līdzi situācijas attīstībai jau kopš brīža, kad klimatiskie apstākļi kļuva ekstrēmi, un esam gatavi sniegt atbalstu Eiropas lauksaimniekiem. Visu šo laiku EK regulāri sazinājās ar visām dalībvalstīm un, kad tas bija nepieciešams, rīkojās bez kavēšanās. Pieņemtajiem pasākumiem vajadzētu atvieglot Eiropas lauksaimnieku finansiālo situāciju, kā arī nepieļaut lopbarības krīzi.”

Pasākumi, par kuriem komitejas sanāksmē vienojās dalībvalstis, nodrošina iespēju piešķirt lielākus avansa maksājumus un dažas ārkārtas atkāpes no zaļināšanas noteikumiem, šādi palīdzot lauksaimniekiem sagādāt pietiekami daudz barības lopiem.

Sausuma skartie lauksaimnieki uzreiz varēs saņemt procentuāli lielāku daļu no Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) maksājumiem, kas tiem pienākas, un attiecīgi uzlabosies viņu naudas plūsma.

Kas attiecas uz maksājumiem, sākot no oktobra vidus, varēs saņemt līdz pat 70% no tiešajiem maksājumiem, kā arī, tiklīdz septembra sākumā tiks oficiāli pieņemta attiecīgā pasākumu pakete — 85% no lauku attīstības maksājumiem.

Tiks atļautas arī atkāpes no dažiem zaļināšanas noteikumiem, tādējādi uzlabojot lopbarības pieejamību. Atkāpes paredzēs, ka papuvē atstātu zemi, pat ja tā būs noganīta vai no tās būs novākti kultūraugi, joprojām varēs uzskatīt par atsevišķu kultūru vai ekoloģiski nozīmīgu platību.

Tāpat kā starpkultūras varēs sēt tīrkultūras (nevis noteikumos patlaban prasītos kultūru maisījumus), ja tās būs paredzētas noganīšanai vai lopbarības ražošanai.

Savukārt astoņas nedēļas ilgo starpkultūru audzēšanas minimālo periodu varēs saīsināt, lai aramzemju apstrādātāji pēc tam varētu laikus iesēt ziemas kultūras.

Plānots, ka pasākumu paketi, par kuru šodien EK pieņēma lēmumu, oficiāli pieņems septembra sākumā.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Ukrainā sākta jauna zīmola traktoru ražošana
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu reģistrā – dzīvie organismi
2 dienas
LE
LETA
Laukos
Kooperatīva “Agrario” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka līdz 960 251 eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj iespēju saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Vai beidzies čeku loterijas bums?
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Šonedēļ līs retāk! Sinoptiķi jau izsaka versiju, kāda varētu būt ziema Ziemeļeiropā
3 stundas
LE
LETA
Sports
Sevastova ar pārliecinošu uzvaru sāk turnīru Maskavā
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Radošo personu atbalsta programmā samazinās piešķīrumu senioriem 1
4 stundas