Laukos
Gaļa un zivis

“Brīvā viļņa” apgrozījums pērn pieauga par 10%0

Foto: LETA

Zivju pārstrādes uzņēmuma AS “Brīvais vilnis” apgrozījums pērn sasniedza 7,5 miljonus eiro, kas ir par 10,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt zaudējumi saruka 2,9 reizes – līdz 386 238 eiro, liecina uzņēmuma biržā iesniegtais auditētais pārskats par 2018.gadu.

“Brīvā viļņa” vadība atzīmē, ka uzņēmuma darbības rezultātus aizvadītajā gadā ietekmēja ekonomiskā situācija NVS valstīs un Krievijas noteiktais ekonomiskais embargo, kā arī Ukrainas grivnas devalvācija, pirktspējas kritums Aizkaukāza un Vidusāzijas valstīs, kā arī lielā konkurence zivju konservu pārdošanas tirgū Eiropā un Amerikā.

Vienlaikus kompānijas vadība norāda, ka 2018.gadā uzņēmums saražoja 13,4 miljonus kārbu dažāda sortimenta zivju konservu, tostarp 5,2 miljonus kārbu šprotu. Uzņēmums pārdeva 14,1 miljonu kārbu par 7,5 miljoniem eiro, kas ir par 8% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Lai arī uzņēmums gadu noslēdzis ar 386 238 eiro zaudējumiem, pagājušā gada otrajā pusgadā kompānija strādāja bez zaudējumiem.

Kompānijas valde arī pauda, ka uzņēmuma mērķis šogad ir turpināt strādāt pie papildus noieta tirgus apguves un optimizēt izdevumus. “Brīvais vilnis” ir arī gatavs palielināt eksporta apmērus Ukrainā un Vidusāzijas valstīs, tiklīdz reģionos uzlabosies ekonomiskā situācija un palielināsies iedzīvotāju pirktspēja.

Tāpat “Brīvais vilnis” šogad ir iecerējis turpināt darbu pie jaunu produkcijas veidu izstrādes. Plānots arī koordinēt sadarbību ar pārējiem zivju konservu ražotājiem, lai samazinātu ar ārējo tirgu apguvi saistītās izmaksas. Kompānija šajā gadā strādās arī pie papildu noieta tirgu apgūšanas un jaunu produktu izstrādes.

Jau ziņots, ka 2017.gadā “Brīvais vilnis” strādāja ar 6,805 miljonu eiro apgrozījumu un 1,122 miljonu eiro zaudējumiem.

“Brīvā viļņa” lielākie īpašnieki pastarpināti ir uzņēmēji Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv