Laukos
Gaļa un zivis

“Brīvais vilnis”: Atsevišķiem zivrūpniecības nozares uzņēmumiem šo gadu varētu izdoties noslēgt ar peļņu0

Foto: LETA

Atsevišķiem zivrūpniecības nozares uzņēmumiem pēc vairākus gadus piedzīvotiem zaudējumiem šo gadu varētu izdoties noslēgt ar peļņu, prognozēja zivju pārstrādes uzņēmuma “Brīvais vilnis” valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris.

“Nozarē situācija ir uzlabojusies, pateicoties tam, ka daļa no ražotājiem ir aizgājuši no tirgus – notika [uzņēmumu] pārdale, arī restrukturizācija un optimizācija. Šis gads nozarei izskatās jau mazliet cerīgāks, jau ar kaut kādiem minimāliem “plusiņiem”- peļņu no saimnieciskās darbības,” sacīja Babris, atgādinot, ka iepriekšējos gadus gandrīz visi nozares dalībnieki strādāja ar “mīnusiem”, mēģinot atņemt tirgus daļu cits citam un piedāvājot produkciju par dempinga cenām.

Viņš teica, ka jaunus tirgus nozares uzņēmumiem joprojām ir grūti atrast, tāpēc nozares uzņēmumi palielina pārdošanas apmērus, dažādojot produkcijas sortimentu. Piemēram, “Brīvais vilnis” nesen pēc ilga saskaņošanas procesa uz Japānu aizsūtījis zivju tefteļus un frikadeles.

Babris teica, ka “Brīvajam vilnim” šogad aprit 70 gadu jubileja un tuvākajā laikā kompānija plāno nākt klajā ar jauniem zivju konservu produkcijas veidiem, par kuriem plašāku informāciju viņš solīja atklāt vēlāk.

Komentējot to, vai arī “Brīvais vilnis” šo gadu cer noslēgt ar peļņu, kompānijas vadītājs bija lakonisks. “Bez cerības dzīvot nevar, jādara viss iespējamais, lai peļņa būtu. Taču vēlos uzsvērt, ka jebkuru uzņēmumu ar lielu birokrātisko slogu var padarīt par maksātnespējīgu. Ja likumdevējam būs kārtējā ideja [attiecībā uz administratīvā sloga palielināšanu uzņēmējiem] un par uzņēmumu līdzekļiem būs jāizpilda kaut kādas papildus, teiksim, vides un drošības prasības, jebkuru biznesu var padarīt par nerentablu,” viņš sacīja.

Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv