Laukos
Gaļa un zivis

“Brīvais vilnis”: Atsevišķiem zivrūpniecības nozares uzņēmumiem šo gadu varētu izdoties noslēgt ar peļņu0

Foto: LETA

Atsevišķiem zivrūpniecības nozares uzņēmumiem pēc vairākus gadus piedzīvotiem zaudējumiem šo gadu varētu izdoties noslēgt ar peļņu, prognozēja zivju pārstrādes uzņēmuma “Brīvais vilnis” valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris.

“Nozarē situācija ir uzlabojusies, pateicoties tam, ka daļa no ražotājiem ir aizgājuši no tirgus – notika [uzņēmumu] pārdale, arī restrukturizācija un optimizācija. Šis gads nozarei izskatās jau mazliet cerīgāks, jau ar kaut kādiem minimāliem “plusiņiem”- peļņu no saimnieciskās darbības,” sacīja Babris, atgādinot, ka iepriekšējos gadus gandrīz visi nozares dalībnieki strādāja ar “mīnusiem”, mēģinot atņemt tirgus daļu cits citam un piedāvājot produkciju par dempinga cenām.

Viņš teica, ka jaunus tirgus nozares uzņēmumiem joprojām ir grūti atrast, tāpēc nozares uzņēmumi palielina pārdošanas apmērus, dažādojot produkcijas sortimentu. Piemēram, “Brīvais vilnis” nesen pēc ilga saskaņošanas procesa uz Japānu aizsūtījis zivju tefteļus un frikadeles.

Babris teica, ka “Brīvajam vilnim” šogad aprit 70 gadu jubileja un tuvākajā laikā kompānija plāno nākt klajā ar jauniem zivju konservu produkcijas veidiem, par kuriem plašāku informāciju viņš solīja atklāt vēlāk.

Komentējot to, vai arī “Brīvais vilnis” šo gadu cer noslēgt ar peļņu, kompānijas vadītājs bija lakonisks. “Bez cerības dzīvot nevar, jādara viss iespējamais, lai peļņa būtu. Taču vēlos uzsvērt, ka jebkuru uzņēmumu ar lielu birokrātisko slogu var padarīt par maksātnespējīgu. Ja likumdevējam būs kārtējā ideja [attiecībā uz administratīvā sloga palielināšanu uzņēmējiem] un par uzņēmumu līdzekļiem būs jāizpilda kaut kādas papildus, teiksim, vides un drošības prasības, jebkuru biznesu var padarīt par nerentablu,” viņš sacīja.

Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
Nosaka stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu uzraudzībai un kontrolei
22 stundas
LE
LETA
Laukos
“Latvijas valsts mežu” ieguldījumi meža infrastruktūrā deviņos mēnešos sasnieguši 37,4 miljonus eiro
22 stundas
LE
LETA
Laukos
Pūce aptur lokālplānojumu zemei Ogres novadā, kur apsver “Gallusman” olu ražotnes izveidi 1
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Latvijā
Izsola nacionālos dārgumus. “Ordeņa izcelsme joprojām ir mīkla. Versijas ir dažādas.”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Latvijā gaidāma aukstākā diena kopš gada sākuma
1 stunda
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Tukšvārdības cena
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Zināms, cik valstij ir parādā nodokļu maksātāji
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Būtiski zemāka būs sajūtu temperatūra: laika prognoze 7 dienām
1 stunda