Laukos

“Brīvais vilnis” šogad jūtami samazinājis zaudējumus0

Foto – Dainis Bušmanis

Zivju pārstrādes uzņēmuma AS “Brīvais vilnis” zaudējumi šā gada pusgadā bija 316 591 eiro, turpretī attiecīgajā laika posmā pērn kompānijas zaudējumi bija 490 011 eiro, liecina biržā iesniegtais nerevidētais starpperiodu pārskats par 2018.gada sešiem mēnešiem.

Uzņēmuma apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā sasniedzis 3 699 645 eiro, kas ir par 19% vairāk, nekā attiecīgajā laika posmā pērn, ka “Brīvā viļņa” apgrozījums bija 3 108 725 eiro.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka šā gada pirmā pusgada zaudējumi ir saistīti ar zemo tirgus aktivitāti un zivrūpniecības nozarē notiekošo cenu dempingu un cīņu par noieta tirgu.

Tajā paša laikā sabiedrība turpina darbu pie jaunu produktu izstrādes. “Brīvā viļņa” galvenais mērķis ir ražot kvalitatīvu produkciju, izmantojot dabīgās izejvielas, neizmantojot sintētiskās pārtikas piedevas un ģenētiski modificētus produktus. Sabiedrība turpina strādāt pie jaunu tirgu apgūšanas Āfrikā un Dienvidamerikā.

Tiesa, šā gada jūnija beigās “Brīvais vilnis” apstādināja ražošanu, lai veiktu cehu un iecirkņu remontu un darbinieki izietu kārtējos atvaļinājumos, lai realizētu saražotos konservu krājumus. Šā gada septembra sākumā uzņēmums atsāks zivju konservu ražošanu, lai nodrošinātu pasūtījumu izpildi.

“Brīvā viļņa” lielākie īpašnieki pastarpināti ir uzņēmēji Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv