Laukos

“Brīvais vilnis” šogad panācis apgrozījuma kāpumu0

Foto: LETA

Zivju pārstrādes uzņēmuma AS “Brīvais vilnis” apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī bija 1,717 miljoni eiro, kas ir par 23,9% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, turklāt zaudējumi samazinājās par 43,1% – līdz 158 841 eiro, liecina uzņēmuma sniegtā informācija biržai “Nasdaq Riga”.

Uzņēmuma finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gada pirmajos trijos mēnešos “Brīvais vilnis” saražojis 3,2 miljonus kārbu dažāda sortimenta zivju konservu, bet pārdoti 3,3 miljoni kārbu konservu.

Vadība skaidro, ka zaudējumu rašanos šogad pirmajā ceturksnī ietekmēja konkurentu aktivitātes, samazinot pārdošanas cenas un tirgojot konservus zem pašizmaksas, tirgus segmenta saglabāšanas nolūkos.

Tāpat “Brīvā viļņa” vadība atzīmē, ka kompānija veic pasākumus administratīvo izdevumu samazināšanai, lai saglabātu maksātspēju un realizācijas tirgu.

“2018.gadā tiek veiktas iestrādes jaunu tirgu apgūšanā Rietumeiropā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un citur pasaulē. Strādājam pie inovatīva iepakojuma ieviešanas. Jūlijā veiksim kosmētisko remontu konservu cehā. Strādājam pie jaunu produktu izveides,” teikts vadības ziņojumā.

2017.gada pirmajā ceturksnī “Brīvais vilnis” strādāja ar 1,386 miljonu eiro apgrozījumu un 279 054 eiro zaudējumiem.

Uzņēmuma lielākie īpašnieki pastarpināti ir uzņēmēji Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv