Laukos
Gaļa un zivis

“Brīvajam vilnim” izdevies kāpināt apgrozījumu; konkurentu dēļ – zaudējumu pieaugums0

Foto LETA

Zivju pārstrādes uzņēmuma AS “Brīvais vilnis” apgrozījums šā gada pirmajā ceturksnī bija 1,386 miljoni eiro, kas ir par 7,9% vairāk nekā šajā laika posmā gadu iepriekš, tikmēr kompānijas zaudējumi palielinājās 2,9 reizes – līdz 279 054 eiro, teikts paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Kā norādīts vadības ziņojumā, finanšu rezultātus ietekmēja konkurentu aktivitātes, samazinot pārdošanas cenas un tirgojot konservus zem pašizmaksas, lai saglabātu tirgus segmentu.

Kompānijas vadība atgādina, ka “Brīvais vilnis” atsāka ražot konservus šā gada februārī. Tādējādi uzņēmums centās samazināt izmaksas, lai saglabātu maksātspēju un realizācijas tirgu.

Vadības ziņojumā norādīts, ka kopumā šā gada pirmajā ceturksnī uzņēmums saražoja 2,9 miljonus kārbu dažāda sortimenta zivju konservu, tostarp 1,05 miljonus kārbu šprotes. Realizēti 2,5 miljoni kārbu konservu par 1,4 miljoniem eiro.

“Šogad “Brīvasi vilnis” turpina strādāt pie jaunu realizācijas tirgu apgūšanas Rietumeiropā, Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un citviet. “Strādājam pie inovatīva iepakojuma ieviešanas. Jūlijā veiksim nepieciešamos remontus un uzlabojumus cehos un iecirkņos,” norāda vadība, atzīmējot, ka tāpat uzņēmums strādā arī pie jauniem produktiem.

jau ziņots, ka 2016.gadā “Brīvais vilnis” strādāja ar apgrozījumu 5,43 miljonu eiro apmērā, kas ir par 24,6% mazāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma zaudējumi samazinājās par 12,7% – līdz 664 368 eiro.

Kompānijas lielākie īpašnieki pastarpināti ir uzņēmēji Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs. Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv