Laukos
Tehnika

Japāņu “Kubota” laiž klajā jaunas sērijas traktorus0

Japāņu kompānija Kubota nolēmusi nomainīt M8540 un M9960 traktoru modeļus ar jaunākās paaudzes sērijas M5001 modeļiem – M5091 (95 ZS) un M5111 (113 ZS).

Jaunie modeļi, ar kuriem tiek pabeigta M sērijas atjaunošana, aprīkoti ar četrcilindru dzinējiem ar pašražoto degvielas augstspiediena sistēmu. Dzinēja bloks ar 16 vārstiem un apjomu 3,7 litri izmanto SCR (selektīvi katalītiskais pārveidotājs), EGR (izplūdes gāzu recirkulācija) sistēmas, DPF (sodrēju filtrs) un izšķīdināta organiskā oglekļa kombināciju ekostandartu sasniegšanai.

Transmisijai (maksimālais ātrums 40 km/h) ir sešu pārnesumu kārba ar sinhronizatoru, divi ātrumi augsto un zemo apgriezienu diapazonos un elektrohidrauliskais reversers. Abu traktoru aizmugures sakabes (ar diviem jūgvārpstas režīmiem – 540 un 540 Eco) celtspēja ir 4,1 tonna.

Abi traktori var strādāt ar modernizēto ISOBUS sistēmu un tikt agregatēti ar modeļa LA1854 iekrāvēju, kas aprīkots ar ātrās sakabes mehānismu maiņas aprīkojumam un hidrauliskajām šļūtenēm. Iekrāvējs aprīkots arī ar pneimatisko amortizācijas sistēmu, kas, pēc pārstāvniecības kompānijas vārdiem, maksimāli samazina grūdienus kabīnē, strādājot sarežģītā reljefā un braucot pa lauku ceļiem.

Sērijveida aprīkojumā kabīne ir ar jumta skatlogu un regulējamu saulessargu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv