Laukos
Lauku sēta

Brīvdabas muzejā svētdien iepazīstinās ar senajām aitkopības tradīcijām 16

Ilustratīvs attēls. Foto – Valdis Semjonovs

Biedrība “Latvijas aitu audzētājus asociācija” aicina 2.septembrī uz Brīvdabas muzeja pasākumu Amatu, spēļu un rotaļu diena, kur līdztekus dažādām aktivitātēm būs arī iespēja iepazīties ar aitkopības tradīcijām no senatnes līdz mūsdienām.

Plānots, ka no plkst.11.30 notiks aitas cirpšana, aitu izstāde, kā arī varēs piedalīties īpašā atrakcijā – vilnas maisa mešanā.

Pasākumā būs iespēja nogaršot dažādus jēra gaļas produktus, aitas piena saldējumu un ne tikai, apskatīt dažādu šķirņu aitas, vērot aitas cirpšanu gan ar dzirklēm, gan elektrisko cirpšanas mašīnu. Visas dienas garumā būs iespēja vērot dzijas krāsošana ar dabīgajām krāsām, sacensties vilnas maisa mešanā, iepazīt filcēšanu, bērniem darbosies radošās darbnīcas.

Pārējā Brīvdabas muzeja teritorijā būs arī citu amatu demonstrējumi, kas nav saistīti ar aitkopību, kā arī dažādas spēles un rotaļas.

Biedrība “Latvijas aitu audzētāju asociācija” apvieno ap 200 aitu audzētājus. Biedrības mērķis ir radīt labvēlīgu vidi aitu audzēšanai, un attīstīt aitkopību kā peļņu nesošu ilgtermiņa nozari, kas ļauj saimniekot videi draudzīgi un uzlabot dzīves kvalitāti.

LA.lv