Laukos

Bulduru Dārzkopības vidusskolā nākamnedēļ notiks “Rudens stādu parāde” 0

Foto – Bulduru Dārzkopības vidusskola

Nākamnedēļ Bulduru Dārzkopības vidusskolas dārzā 14.reizi notiks “Rudens stādu parāde”, informēja pasākuma organizatori.

Pasākums notiks Bulduru Dārzkopības vidusskolas dārzā 22. septembrī no plkst. 9 līdz 16.

Pasākuma laikā stādu audzētavas no visas Latvijas plašā klāstā piedāvās augļu kokus un ogulājus, dekoratīvos kokus un krūmus, kā arī daudzgadīgās puķes un citus stādus. Īpaša uzmanība parādē tiek veltīta augļu kokiem. Dekoratīvo stādu piedāvājumā būs gan pazīstami, gan retāki dzīvžogu stādi, kā arī būs iespēja aplūkot Latvijas persiku šķirnes.

Apmeklētājus gaida ne tikai stādu un dārza preču, amatniecības un pārtikas produktu plašs piedāvājums, bet arī svētku atmosfēra, kuru piepildīs mūzikas skaņas, poniju izjādes bērniem un konkursi apmeklētājiem un dalībniekiem, kur balvas sagādās pasākuma atbalstītājs “Fiskars”.

Latvijas stādu audzētāji atzīst, ka šī sezona kopumā esot laba, pircēju aktivitāte saglabājusies stabila, protams, atkarībā no audzētavu sortimenta. Īpaši veiksmīgs šis gads bijis vīnogu stādījumiem, pateicoties siltuma daudzuma kopsummai, kas šogad bijusi īpaši augsta, tāpēc vīnogas ir bagātas ar cukuru un garšas niansēm.

Pateicoties būvniecības nozares aktivitātei, arī dekoratīvo stādu jomā saglabājies stabils pieprasījums. Augļu koku un ogulāju segments rudens sezonā vienmēr ir bijis pieprasīts, šogad stādīšanai īpaši iesakām saldos ķiršus uz samazināta auguma potcelma.

Patlaban reģistrācija pasākumam turpinās mājas lapā www.staduparade.lv. Tāpat mājas lapā katrs var atrast dalībnieku meklētāju gan pēc tā nosaukuma, gan atslēgvārdiem, kas ērti izmantojams arī telefonā.

Stādu parādes ir vienīgie nozares pasākumi, kur apmeklētājiem ir garantija par to, ka piedāvājumā ir tikai Latvijā audzēti stādi. To kontrolē speciāli izveidota ētikas komisija, kas pārliecinās par stādu atbilstību biedrībā pieņemtajai definīcijai “Kas ir Latvijā audzēts stāds?”.

Rudens Stādu parādē apmeklētājiem būs iespējams satikt vairāk nekā 100 stādu audzētāju no visas Latvijas, izmantot konsultācijas stādu audzēšanā, izvēlē un dārza plānošanā, iegādāties dārza preces un tehniku, apmeklēt amatnieku un Latvijas ražojumu gadatirgus, kā arī iegūt praktiskus Bulduru Dārzkopības vidusskolas pasniedzēju un audzēkņu padomus.

Pasākumu rīko Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Nodibinājumu “Stādu un kūdras inovāciju fonds”. Pasākuma atbalstītāji ir “Bulduru Dārzkopības vidusskola”, AS “Latvijas Valsts meži”, SIA “Laflora” un “Fiskars”.

LA.lv
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Dzīvā mulča? Jaunas tehnoloģijas nezāļu ierobežošanai biosaimniecībās
12 stundas
LE
LETA
Laukos
“Brīvā viļņa” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā cena plānota 0,87 eiro par akciju
12 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Alus nozarē nav pamata pārmērīgam optimismam
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
4 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
6 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
3 stundas