Laukos
Politika

Burtnieku novads ņēmis vērā “Zemnieku saeimas” priekšlikumu ceļmalas pļaut vēlāk1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Ivars Soikāns / LETA

Burtnieku novada pašvaldība šovasar ņēmusi biedrības “Zemnieku saeima” priekšlikumu ceļmalas pļaut vēlāk, aģentūrai LETA pastāstīja Burtnieku novada domes izpilddirektors Mārtiņš Kļaviņš.

Vasaras sākumā “Zemnieku saeima” aicināja zemniekus, kā arī pašvaldības un valsts ceļu apsaimniekotājus ceļmalas un grāvjus pļaut ne biežāk kā divas reizes sezonā – pēc vasaras Saulgriežiem jūlija sākumā un septembrī, lai veicinātu bioloģisko daudzveidību.

Izvērtējot biedrības paustos argumentus, Burtnieku novada pašvaldība ceļmalu pļaušanu šogad veic vēlāk, nekā ierasts citus gadus. Plānots, ka pašvaldības apsaimniekotajiem ceļiem un ielām ceļmalas būs sakoptas līdz septembra beigām.

Kļaviņš stāstīja, ka ciematu centros ceļmalas tiek pļautas biežāk, savukārt lauku ceļmalas 390 kilometru garumā tiek pļautas reizi sezonā un šogad pļaušana atlikta uz vēlāku laiku.

Ekonomisku ieguvumu gan pašvaldībai neesot, jo arī citus gadus lauku ceļus pļāvuši reizi sezonā, bet to darījuši agrāk, piebilda Kļaviņš.

Jau ziņots, ka “Zemnieku saeima” pauda viedokli, ka intensīvā ceļmalu un grāvju pļaušana ir “padomju laiku” mantojums, jo tādi bija skaistuma un saimnieciskuma standarti.

Biedrība rosināja paskatīties, kas notiek ārpus Latvijas robežām rietumu un Skandināvijas virzienā. “Tur pēdējā desmitgadē ceļmalas ir pārvērtušās par ziedošu augu joslām, kas priecē autobraucējus ar savu krāšņumu un dod būtisku pienesumu biodaudzveidības saglabāšanā,” skaidroja “Zemnieku saeimas” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Saistītie raksti

Biedrība uzsvēra, ka ceļmalas ir dzīvotne dabīgajiem apputeksnētājiem un ligzdošanas vieta mazajiem putniem, kuru ligzdas iet bojā, pāragri appļaujot grāvmalas.

Tāpat “Zemnieku saeima” vērš uzmanību, ka, nepārdomāti un pāragri appļaujot grāvmalas, būtiski samazinās augu daudzveidība – augiem neļauj noziedēt, un tie neierieš sēklas.

LA.lv
LA
LA.LV
Laukos
Pētījums: Baltijas iedzīvotājiem uzturā pārāk maz dārzeņu un graudaugu 1
14 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Baltijas lauksaimnieki jaunajiem ES vadītājiem pieprasa taisnīgu tiešmaksājumu sadali
15 stundas
GS
Gundega Skagale
Laukos
Ik sezonu – 400 beigti roņi. Kā risināt zvejnieku un dzīvnieku konfliktu?
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Vienīgajā kemphila ciematā Latvijā Arnis un Ieva Zundas jauniešiem sniedz māju izjūtu
6 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Turpmāk valdīs cikloni: laika prognoze 7 dienām
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Pūce sasauc preses konferenci
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Talsos apbrīno un smejas par “meistardarbu”
4 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
REPORTĀŽA: Kā Sanktpēterburgā atvadījās no Marisa Jansona
5 stundas