Laukos
Mežsaimniecība

Koksnes tirgū cenu kritums vēl neiestājas0

Foto: LVM

Kā informē cirsmu izsoles portāls “www.mezabirza.lv”, šā gada trešajā ceturksnī privātajos mežos skuju koku cirsmās, kuru sastāvā skuju koki ir vairāk par 70%, cenu svārstības bijušas no 37 līdz 64 eiro/m3.

Vidējā augošu koku cena bijusi 50 EUR/m3, kas ir par trīs eiro vairāk, nekā nosolīts ceturksni iepriekš.

Jaukto koku cirsmās, kurās skuju koku īpatsvars bijis 40 – 60%, cenas svārstījušās no 28 līdz 53 eiro/m3, vidēji – 41 EUR/m3. Tas ir par diviem eiro vairāk, nekā pārdots kubikmetrs līdzīgas koksnes ceturksni iepriekš.

Lapu koku cirsmās, kurās valdošās sugas ir bērzs, baltalksnis, apse, melnalksnis, par kubikmetru koksnes solīts amplitūdā no 18 līdz 51 eiro/m3, jeb vidēji – 30 eiro/m3.

Iepriekšējā ceturksnī vidējā augošu lapu koku kubikmetra cena bijusi 17 eiro/m3. Cirsmas, kurās līdz 70% ir baltalksnis, nosolītas par 7 līdz 18 eiro/m3, kas vidēji būtu 9,5 eiro/m3.

Gada pirmajā ceturknī augošu baltalkšņu cirsmas portālā “www.mezabirza.lv” pārdotas par 13 eiro/m3. Kaut arī vidējā izrēķinātā cirsmu cena dažādiem sortimentiem ir atkarīga no ļoti daudziem parametriem un konkrētā brīža piedāvājuma, jāsecina, ka gaidītais kosnes cenu kritums vēl neiestājas.

LA.lv