Laukos
Bizness

“Cido” sāk ražot nektāru no cidoniju un smiltsērkšķu biezeņa0

Publicitātes foto

SIA “Cido grupa” sākusi ražot uzņēmuma jubilejai veltītu cidoniju un smiltsērkšķu nektāru, kur, atšķirībā no citiem līdzīgiem sulu produktiem tirgū, tradicionāli izmantotā sīrupa vietā ir abu ogu biezenis.

Kā informē uzņēmuma bezalkoholisko dzērienu kategorijas vadītāja Baltijā Līga Sakne, “Cido” pēc divdesmit gadiem atgriezies pie pirmsākumiem, apvienojot vienā nektāra izteikti vietējās garšas. “Turklāt esam vieni no retajiem, kas ražos nevis no šo ogu sīrupa, bet gan biezeņa, kas sulai dod pavisam atšķirīgu garšu un tekstūru,” atzina uzņēmuma pārstāve.

Jaunais nektārs ir viena litra iepakojumā un tas papildina ekskluzīvo sulu līniju. Jaunais produkts tiks ekportēts arī uz Igauniju un Lietuvu. Uzņēmums kopumā eksportē sulas uz aptuveni 20 pasaules valstīm, piemēram, Zviedriju, Dāniju, Lielbritāniju, Īriju, Vāciju, Poliju, Itāliju, Spāniju, Maltu, Izraēlu, Ukrainu, Krieviju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, ASV, Kanādu, Ķīnu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE), Lietuvu un Igauniju un arī uz Lībiju.

“Cido grupa” apgrozījums pagājušajā gadā bija 58,3 miljoni eiro, kas ir par aptuveni 9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt bruto peļņa samazinājās par 4% – līdz 14,9 miljoniem eiro, kas, kā iepriekš norādīja uzņēmumā, galvenokārt ir saistīts ar akcīzes nodokļa likmes pieaugumu.

“Cido grupa” reģistrēta 1994.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 117 054 eiro. “Cido grupas” 99,99% kapitāldaļu īpašniece ir Dānijas kompānija “Royal Unibrew”.

LA.lv