Piens, Veikalā un tirgū

Cik maksā sviests Lietuvā un Vācijā?

“Sviests zelta vērtē.”

Šāds apakšvirsraksts dots laikraksta “Tagesspiegel” rakstam par to, ka sviests Vācijā patlaban ir tik dārgs kā vēl nekad. Zemnieki ražo mazāk, taču pieprasījums aug visos segmentos. Vācijā pēdējo sešu mēnešu laikā sviesta cenas augušas no 40 līdz 60%. Savukārt gada griezumā piena produktu cenas kopumā augušas par 13%, kur lielāko pienesumu devis tieši sviesta cenas kāpums. Izdevums arī norāda, ka vienlaikus kāpj cenas arī citiem sviesta produktiem, piemēram, bioloģiskajam sviestam tas ir trīskāršojies.

“Latvijas Avīzes” ārštata korespondents Toms Ancītis stāsta, ka vācu prese min kā iemeslu dažādas versijas, no kurām dominē fakts par kopējo piena produktu ražošanas apjomu samazināšanos. To izraisījis gan konkurences pieaugums saistībā ar kvotu brīvlaišanu, kas nelaimīgā kārtā teju sakrita ar Krievijas izsludināto embargo 2014. gada augustā.
Tāpat nozari ietekmēja Briseles kompensācijas par piena ražošanas ierobežošanu saistībā ar vēl tikai pirms gada draudošo piena pārprodukciju, sava loma bija arī lauksaimniecībai nelabvēlīgajiem laikapstākļiem Eiropā, kā arī patērētāju uzvedības maiņai par labu sviestam, nevis margarīnam un vispār visiem produktiem, kur klāt palmu eļļa.

Līdz ar to 250 g sviesta paciņa Vācijas zemo cenu tīklā “Aldi Nord” un ” Aldi Süd” maijā maksāja 1,29 eiro, jūnijā – 1,49 eiro, jūlijā – 1,70 eiro, bet augustā nu jau pāŗsniedzot divu eiro robežu.

Tikmēr Lietuvā sviesta cenas pagaidām ir salīdzinoši demokrātiskākas.

Kā otrdien, 8.augustā, Lietuvas pilsētā Šauļos novēroja “Latvijas Avīzes” žurnāliste Marta Oplucāne, zemo cenu tīklā “Lidl” 200 g vietējā “Dvaro” sviesta paciņa maksāja 1,55 eiro (7,75 eiro/kg), bet zīmola “Naminis” 180 g paciņa – 1,68 eiro (8,33 eiro/kg). Vislētākais patlaban ir zīmola “Pilos” sviests – 170 g paciņas cena – 0,99 eiro (5,83 eiro/kg). Tā paša zīmola 200 g paciņa gan maksā 1, 45 eiro (7,25 eiro/kg).

Tieši “Lidl” pretī esošajā veikalā “Aibe” sviests nopērkams 170 un 200 g paciņās. Cenas no 1,39 līdz 1,56 eiro.

Vairāk par sviesta cenām lasi šeit!

sviestacenaLietuvā un Vācijā lētāk nekā Latvijā

35 Komentāri

  1. 3x mazāks PVN varētu būt tomēr skaidrojams ar 40 reizes lielāku iedzīvotāju skaitu?
   Kā vispār var salīdzināt Latviju ar Vāciju?

   1. tik tiesham-ka var salidzinaat LV ar Vaciju,kur citas algas un nav taa vaajpraata,kas LV?jau par kakaam prasa nodokljus,ko tur par sviestu brinities!?

  1. Polijā un Vācijā maize maksā dārgāk kā Latvijā un ir negaršīgāka. Dārgāka nedaudz. Par kādiem 5 – 50 centiem par kukulīti proporcionāli. Par ūber īpašām rokdarba specmaizēm es nerunāju. Bet garšas ziņā pasaulē nevienā citā valstī nav tik laba maize kā Latvijā.

   1. 9. augusts, 2017 at 9:32 pm Polijā un Vācijā maize maksā dārgāk kā Latvijā un ir negaršīgāka.>>> Nevaru piekrist. Dziivoju Vaacijaa nu jau > 20 gadus, Latvijaa esmu reizi 2-3 gados. Pirmkaart, Vaacijaa (un visaas paareejaas Rietumeiropas Valstiis, pie kuraam, es ceru, mees visi gribam pieskaitiit arii Latviju) maize nav ‘pirmaas nepiecieshamiibas paartikas produkts’, un pie manas miiljaas ‘Franken Most-Suppe’ neviens, arii es , maizi grauuzt klaat netaisaas. Otrkaart, esmu izgarshojis visaadas ‘maizes’ Latvijaa, pietiek!!! Salkanas, saldas, visaadi meesli, tam ir visai maz sakara ar ‘maizi’!!! Attieciibaa uz maizi, tas ir tikai viens (veel) ‘miits’, kas tiek karinaats uz Latvieshu ausiim, kaa makaroni!!! Ar cukuru sabaazta ‘Laachu’ maize kaa kaut kas ‘iipshs’!!! Tas ir vienkaarshi SUUDS!!! SALDS SUUDS!!! Un galvenais – maize NAV NOZIIMIIGS PARTIKAS PRODUKTS, it nemaz!!! Maize ir svariiga tad, KAD NAV KO EEST!!! Kad es pirms pusgada viesoojos Latvijaa, taadu LLatvijas Pilsonju popoulaaciju, ,kurai ‘nav ko eest’, kaut kaa nepieziimeeju!!! Ne Riigaa, ne Vidzemee (Valmieraa un Ceesiis), ne Latgalee!!!! Kurzemee nebiju, laikam tur tie bezdarbnieku urlji ir salasiijusies!!!

   2. Piekrītu. Arī Austrijā nav tik garšīga maize. Kā piemēram ķelmēnu rupjmaizeu un saldskābmaize. Protams, arī citas mazās Latvijas ceptuve ir daudz labākas kā visur citur. Pavisam cita garša.

 1. Tikai nevajag aizmirst, ka Vācijā minimālā alga ir 9€ stundā! Stundu strādājot var nopelnīt vienu kg sviesta. Latvijā sviesta cena 13€ kilogramā, cik stundas jāstrādā, lai nopirktu kilogramu sviesta? Tāpat nav izslēgts,ka attapīgi piena produktu ražotāji iepērk sviestu vairumā Rietumos pa apm. 5€ /kg atved uz Latviju, iepako paciņas, un uz veikalu prom, veikalam atdod pa10€/ kg, veikals pieliek 2,5€ uz kg un tā veidojas sviesta cena Latvijā. Tikai valdības barotavam pietuvināti putnveidigi elementi ar putām uz lūpām kladzina,ka piena tauki ir deficīts Eiropā, sviests esot modes prece! Par 13 € var nopirkt 1,7kg žāvētu gaļu!

 2. Divainas cenas.Vai tas atbilst realitatei ?Negribas ticet ka sadi cilveces indetaju koncerni ka Aldi un Lidl sviestu pardod par sadam cenam.Nedaudz augstaka limena veikalos sviests ( augusta) ,piemeram Irijas Kerrygold extra 250 g.maksa 1,80 – 2,00 EUR.
  Ta ka ir iespejams ka ari Latvija busot Lidl,tad pacensaties izrekinat vai noperkot Latvijas lauksaimnieku produktus tirgu neiznak letak,jo lietojot Lidl kimiju jums bus jaizdod naudu arstiem un zalem,kuras ir zalu mafijas razojums,tatad iespejams ari apdraud jusu veselibu un dzivibu.Lielako tiesu slimibas ir no ar kimiju & cukuru parsatinatas partikas un dzerieniem.Dzerot auglu sulas neceriet ka tas ir pagatavotas no augliem.Protams BIO veikalu prece ir ar absolutu garantiju.Cerams,ka ari Latvija. Perkot sanak dargi,bet vai velak neiznak letak ka kimija & CO ?

 3. Mūsējie laikam sviestu iepērk Vācijā un pēc tam pārpako ar savu marķējumu un pasniedz kā Latvijā ražotu, citādi es nevaru rast izskaidrojumu mūsu augstajām cenām.

 4. Kur palicis Latvijas sviests? Nopirku Lietuvas ražoto sviestu, tam ir pievienota eļļa ļoti daudz un līdz ar to, tas vairs nav sviests, bet maisījums… Kur palicis Tukuma sviests? Tiek sūtīts uz bagātajām Āfrikas valstīm?

 5. 1,40 – 2,00 / 250gr, Francija . Carrefour, ne LIDL.
  Piekriitu par LIDL. Zemas kvalitates un cenas produkti.
  LIDL ir tiem, kuru vienigais kriterijs ir cena.

 6. Boikots-labākās zāles.Izārstē praktiski vienmēr,īpaši iedarbojas pret muldētājiem un pasaules tendenču skaidrotājiem.Alkatība ir ienesīga tikai īstermiņā.

Pievienot komentāru