Laukos
Mežsaimniecība

Cik miljonus šogad ieguldīs valsts mežu ceļos?0

Foto LETA

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) šogad meža infrastruktūrā plāno investēt 21,5 miljonus eiro, kuri lielākoties tiks novirzīti ceļu būvē, kā arī meliorācijas sistēmu sakārtošanā, informēja LVM valdes loceklis Edvīns Zakovics.

“Meliorācijas sistēmas ir plānots sakārtot 18 200 hektāru platībā, kā arī izbūvēt meža ceļus 241 kilometra garumā – būs gan jauni ceļi, gan tiks rekonstruēti sliktā stāvoklī esoši meža ceļi,” sacīja Zakovics.

Ceļu infrastruktūru plānots sakārtot, lai efektīvāk varētu izvest kokmateriālus un veikt meža apsaimniekošanas darbus. “Laba ceļu infrastruktūra ir nozīmīga ātrai meža ugunsgrēku nodzēšanai. Savukārt meliorācija ir ārkārtīgi svarīga zemes ražības palielināšanai, jo tikko saknes labāk saņem gaisu, ievērojami pieaug arī koku augšanas ātrums un līdz ar to ražība no viena hektāra ir lielāka,” sacīja Zakovics.

Jau ziņōts, ka LVM apgrozījums pagājušajā gadā bija 256,87 miljoni eiro, kas ir par 1,8% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 14,6% un bija 50,614 miljoni eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

LVM apsaimnieko 1,63 miljonus hektāru valsts meža zemes. Galvenais uzņēmuma produkts ir kokmateriāli, katru gadu piedāvājot tirgū aptuveni piecus līdz septiņus miljonus kubikmetru koksnes. 100% uzņēmuma akciju pieder valstij, un to turētāja ir Zemkopības ministrija.

LA.lv