Laukos
Tehnika

‘Claas’ atver jaunu testēšanas centru Vācijā, Hārzevinkelā0

Foto no LA arhīva

Kompānijas Claas vadošajā uzņēmumā, kas atrodas Vācijas pilsētā Hārzevinkelā, svinīgi atklāts jaunais izmēģinājumu centrs lauksaimniecības tehnikas testēšanai. Šajā projektā tika investēti 15 miljoni eiro, no tiem 3,2 milj. eiro paredzēti jauno mašīnu testēšanas aprīkojuma iepirkšanai.

Jaunais testēšanas centrs palīdzēs paātrināt Claas graud­augu novākšanas un lopbarības kombainu, kā arī traktoru jauno modeļu izstrādi. Lai modelētu, kā dažādi dabas un klimatiskie apstākļi ietekmē tehniku tās ekspluatācijas laikā dažādās pasaules malās, tiks darbinātas 13 iekārtas, un izmēģinājumus var veikt diennakts režīmā septiņas dienas nedēļā.

Vislielākā un konstruktīvo risinājumu ziņā vissarežģītākā iekārta ir stends līdz 12 metru plato hederu izturības pārbaudei. Tikai fundaments, kur uz pneimatiskās pakares izvietots stends, sver 600 tonnu. Analogas iekārtas Eiropā pagaidām nav.

Tāpat izmēģinājumu centrā strādā mašīnu elektronikas testēšanas laboratorija, kur var veikt visu mehanizatora palīgsistēmu mijiedarbību ar visiem citiem komponentiem. Piemēram, tikai graudu novākšanas kombainam vien ir 30 vadības bloki, un tagad katrai mašīnai pilnīgā automātiskajā režīmā var veikt līdz 50 tūkst. testa operāciju.

Protams, pēc veiksmīgas testēšanas laboratorijas apstākļos tehnika tiks obligātā kārtā pārbaudīta arī reālos lauka apstākļos.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv