Graudkopībai, Tehnika

“Claas” jaunākās inovācijas kombainu segmentā

Vācu kompānija Claas pēdējos divos gados atjaunojusi piecus sērijas Lexion 700 graudu novākšanas kombainus. Tagad modelim 760 uzstādīts Perkins dzinējs ar darba apjomu 12,5 litri, pārējiem modeļiem ir Mercedes Benz dzinēji ar apjomu 10,7 un 15,6 litri. Dzinējiem izmantota atgāzu katalītiskās neitralizācijas tehnoloģija SCR, tāpēc tie atbilst Stage IV un Tier 4 toksiskajām normām.

Pēc firmas speciālistu ziņām, degvielas ekonomija galvenokārt balstās uz jauno dinamiskās dzesēšanas sistēmu Dynamic­Cooling, kas veic gaisa savākšanu no kombaina augšdaļas un izbrīvēšanu sānos. Turklāt radiators atšķirībā no tradicionālajiem dzesēšanas mehānismiem uzstādīts horizontāli.

Ventilatora pievads ir hidraulisks un ieslēdzas automātiski pēc vajadzības. Tiek lietota kulšanas–separēšanas iekārta, kas ieguvusi nosaukumu APS Hybrid System. Tā ieslēdz kulšanas agregātu APS, kā arī salmu kratītāju, kas sastāv no diviem rotoriem, kas griežas pretējos virzienos. Iekārta APS sastāv no trumuļa–paātrinātāja ar kuļkurvi, pamatveltņa un atsviedējbītera, kas padod masu divrotoru salmu kratītājam. To piedziņa notiek caur centrālo variatoru, turklāt šo kombaina komponentu griešanās ātrumi sinhroni mainās.

Pēc ražotāja datiem, trumuļa–paātrinātāja izmantošana pirms pamatveltņa ļauj palielināt masas padeves ātrumu no 3 līdz 30 m/sek., padarīt plūsmu vienmērīgāku, samazināt kuļtrumuļa slodzi, kā arī palielināt kulšanas iekārtas produktivitāti līdz 20%.

Izstādē “Agritechnica 2015” Claas parādīja jauno graudu attīrīšanas iekārtu Claas 4D kombainiem Lexion, kas saņēma sudraba medaļu par inovāciju. Tā pilnībā ļauj izmantot mašīnas produktivitāti un tās iespējas, kustoties gan taisni, gan šķērsām pa nogāzi, novēršot vienpusēju notekgalda, sagatavošanas platformas un attīrīšanas sietu pārslodzi. Ar izstādes sudraba medaļu par inovāciju tika apbalvota arī masas plūsmas automātiskās vadības sistēma Lexion kombainiem. Tā ļauj salīdzināt devēju rādītājus, tostarp ienākošās graudu masas blīvumu un darbīgo daļu griešanās ātrumu, iekļaujot pieļaujamo piedziņas siksnu buksēšanu un caurlaides spējas maksimālo lielumu. Sistēma nekavējoties reaģē uz neatbilstībām ar trauksmes signālu, samazinot kustības ātrumu vai apstādinot pļaujmašīnu. Operators var strādāt, izmantojot galējās kombaina iespējas, neriskējot ar piespiedu dīkstāvēm vai remontdarbu nepieciešamību.

Kompānijas kombaini ar atzīmi Montana paredzēti darbam stāvās nogāzēs un ļauj veikt ražas novākšanu šķērskustībā pa nogāzi līdz 17%, bet taisni – līdz 6%. Mašīnām ar Terra Trac marķējumu vadošie priekšējie riteņi apmainīti pret dzinekli ar gumijas kāpurķēžu lenti. Tas dod iespēju samazināt spiedienu uz augsni, samazināt buksēšanu, palielināt vilces spēku un īstenot ražas novākšanu augsnēs ar nelielu nestspēju. Tāda tehnika pa koplietošanas ceļiem var braukt ar ātrumu līdz 40 km/h.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

Mans_V1_reklamam

Pievienot komentāru