Laukos
Gaļa un zivis

Cūkaudzētājam “Baltic Pork” pērn apgrozījuma un peļņas kāpums 0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Evija Trifanova/LETA

Norvēģiem piederošais cūku komplekss SIA “Baltic Pork” pagājušajā gadā strādāja ar 6,646 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13,2% vairāk nekā iepriekšējā gadā, savukārt peļņa pieauga par 35,2% – līdz 1,218 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn tāpat kā iepriekšējos gados cūku audzēšanas biznesu ietekmēja Āfrikas cūku mēris un ar to saistītie eksporta un dzīvnieku pārvietošanas ierobežojumi. Mainīgie saražotās cūkgaļas tirgus apstākļi ietekmēja uzņēmuma apgrozījumu. Barības pamatizejvielas – graudu – cena pērn bija stabila, bez strauja kāpuma vai krituma, kas ļāva kompānijai gūt peļņu.

Vadība arī norāda, ka uzņēmums ar Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu pabeidza fermu kompleksa biodrošības pasākumu ieviešanas un būvniecības procesu, izbūvējot papildus žogus, caurlaides transporta dezinfekcijai un caurlaides-dezinfekciju cilvēku kustību vietās.

Koncerna mātesuzņēmums šogad turpinās attīstīt ražošanu, investējot ganāmpulka atjaunošanā. Tāpat plānots paplašināt dzīvnieku turēšanas telpas. Kompānija ir saņēmusi Vides pārraudzības valsts biroja atzinumu par ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, līdz ar to šogad plānots sākt kompleksa rekonstrukciju un celtniecību, izvērtējot labvēlīgāku ietekmi uz vidi un izvēloties labākās pieejamās tehnoloģijas ražošanas procesam.

SIA “Baltic Pork” dibināta 2000.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 2 505 020 eiro. Uzņēmuma darbības profils ir bekona un dzīvu sivēnu tirdzniecība. Uzņēmumam pieder cūku fermas “Krastmalas” Allažos un “Rukši” Ogres novada Lauberes pagastā, kā arī biogāzes stacija. Gada laikā tiek nobarotas vairāk nekā 40 000 cūku, produkcija tiek realizēta vietējā tirgū, kā arī eksportēta uz Lietuvu un Poliju.

“Baltic Pork” pilnībā pieder Norvēģijas uzņēmumam “International Pork Investment AS”.

LA.lv