Laukos
Gaļa un zivis

Cūkaudzētājs “Latvi Dan Agro” reģistrējis jaunu komercķīlu, ieķīlājot visu mantu0

Foto-LETA/AFP

Cūkkopības uzņēmums SIA “Latvi Dan Agro” reģistrējis jaunu komercķīlu, kuras nodrošinātā prasījuma maksimālā summa ir 8,536 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

Uzņēmums par labu AS “Luminor Bank” ieķīlājis visu mantu, nodrošinot saistības, kas izriet no aizdevuma līguma.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 6.aprīlī reģistrētā komercķīla ir uzņēmuma pirmā un pagaidām vienīgā komercķīla.

Arī “Latvi Dan Agro” māsasuzņēmums SIA “Lauku Agro” 6.aprīlī reģistrējis komercķīlu. Ķīlas ņēmējs ir AS “Luminor Banka” un SIA “Lauku Agro” ieķīlājis visu mantu, lai nodrošinātu prasījumus 6,873 miljonu eiro apmērā.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Latvi Dan Agro” ir dibināts 2001.gadā, un ir viens no lielākajiem Latvijas cūkaudzētājiem. “Latvi Dan Agro” apgrozījums 2016.gadā bija 7,529 miljoni eiro, bet – peļņa bija 1,085 miljoni eiro.

SIA “Lauku Agro” arī dibināts 2001.gadā, un nodarbojas arī ar graudaugu audzēšanu. Kompānijas pamatkapitāls ir 394 135 eiro. 2016.gadā “Lauku Agro” apgrozījums bija 3,87 miljoni eiro, bet peļņa – 232 892 eiro.

Abu uzņēmumu vienīgais īpašnieks ir Dānijā reģistrētā kompānija “Torpgard Holding ApS”, kurai Latvijā vēl pieder uzņēmumi SIA “Miķelāni bekons” un SIA “Domnieki”.

Jau ziņots, ka šā gada februārī SIA “Latvi Dan Agro” pabeidza reorganizāciju, pievienojot divus māsasuzņēmumus SIA “Baltic Breeders”, kas nodarbojas ar tīršķirnes cūku audzēšanu, un SIA “Econ”, kas nodarbojas ar graudu audzēšanu.

LA.lv