Laukos
Gaļa un zivis

Cūkgaļas šašliku cenas šogad ir augstākas nekā pērn0

Foto LETA

Tā kā cūkgaļas cenai pēdējā pusgada laika ir tendence pieaugt, līdzi pakāpusies arī gatavo šašliku cena, portālam laukos.lv atzina aptaujātie tirgotāji.

Patlaban, dažas dienas pirms Līgo svētkiem, dažādu uzņēmumu gatavā, safasētā cūkgaļas šašlika cena svārstās no 4.99 eiro līdz 5.99 eiro par vienu kilogramu, kamēr pērn šis cenu diapazons bija apmēŗam par vienu eiro mazāks, liecina veikalu aplēses. Fasējums ierasti ir no 850 tilpuma spainīša līdz lielākam toverītim ar trim kilogramiem gaļas. Savukārt vistas gaļas šašlika cena palikusi pērnajā līmenī un svārstās ap 4.50 – 4.90 eiro līmenī.

Savukārt Rīgas Centrāltirgu šašlika cena ir nedaudz augstāka. Cūkgaļas šašliks tiek piedāvāts gan majonēzes, gan klasiskajā sīpolu marinādē un tā cena ir 5.99 – 6.99 eiro diapazonā.

Arī “Maxima Latvija” pārstāve Zane Udrase atzina, ka šašliku cenas šogad, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, ir nedaudz palielinājušās, un tas skaidrojams ar cūkgaļas cenas pieaugumu tirgū. Tikmēr šā gada jūnijā salīdzinājumā ar pērn jūniju šašlika pārdošanas apjomi “Maxima Latvija” veikalos pieauguši par 4%. ” Vairākus gadus vispopulārākais šašliks “Maxima Latvija” veikalos ir “Meistara Markas” cūkgaļas šašliks ar majonēzi. Arī epamdesiņu pārdošanas apjomi šogad jūnijā, salīdzinājuma ar pagājušā gada tādu pašu laika periodu, ir pieauguši par 9%. Toties svaigās gaļas pārdošanas apjomi šogad jūnija ir līdzīgi kā pērn. Tomēr, ja starp šašlikiem populārākie ir cūkgaļas šašliki, tad svaigas gaļas kategorijā iedzīvotāji priekšroku dod vistas gaļai,” sacīja veikala pārstāve, akcentējot – iepriekšējo gadu pieredze rādot, ka iedzīvotāji vislielākos pirkumus veiks vienu dienu pirms svētkiem – ceturtdien, kad pēc darba dosies iepirkties, lai pēc tam dotos jau ārpus pilsētas. Daļa iedzīvotāju pēdējos svētkiem nepieciešamos produktus vēl steigs iegādāties 23.jūnija pirmajā pusē. Līdz ar to šajās dienās varētu būt lielāks arī šašlika, cepamdesu un svaigās gaļas pārdošanas apjomu pieaugums.

Savukārt ” Rimi Latvija” sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite norādīja – ņemot vērā, ka šogad vasaras sākums bija auksts, iedzīvotāji retāk nekā pērn iegādājās šašliku. Taču tradicionāli šašlika pieprasījums strauji pieaug Līgo svētku laikā.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

“Tā kā Eiropā šogad cūkgaļas cenas ir pieaugušas, iespējams, ka arī šašliku cenas šogad var būt nedaudz augstākas nekā pērn. Lai arī svaigās gaļas pieprasījums šašlika gatavošanai pieaug, arvien biežāk pircēji novērtē jau gatavos šašlikus, piemēram, Rimi gatavotais šašliks Savējiem ir izteikts līderis, kas arī pircēju aptaujās ir atzīts par vienu no vislabākajiem gatavajiem šašlikiem Latvijā.
Visbiežāk pircēji izvēlas cūkgaļas šašliku, kura pieprasījums parasti ir 1,5 reizes lielāks nekā vistas gaļas šašlikam,” atzina veikala pārstāve.

LA.lv