Laukos
Gaļa un zivis

Cūkkopības saimniecības ”Kunturi” gaļas pārstrādes cehu par 4,184 miljoniem eiro cels “Cander būve”0

Foto – Shutterstock

Rūjienas novada cūkkopības saimniecības SIA ”Kunturi” gaļas pārstrādes cehu par 4,184 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa būvēs ģenerāluzņēmējs “Cander būve”, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kompānija “Cander būve” iepirkumā par gaļas pārstrādes ceha būvniecību atzīta par uzvarētāju starp trim pretendentiem. Kompānijai būs jābūvē gaļas pārstrādes ceha ēku un tvaika katlu māju, kā arī jāpiegādā un jāuzstāda sistēmas, apkures katls, notekūdeņu attīrīšanas sistēma un jāizbūvē laukums ap ceha ēku.

Būvdarbus plānots veikt “Kunturos” Jeru pagastā, Rūjienas novadā līdz 2021.gada 1.februārim.

Investīciju projekta īstenošanai “Kunturi” plāno piesaistīt finansējumu Eiropas Savienības (ES) Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Jau ziņots, ka “Kunturi” apgrozījums 2017.gadā bija 1,828 miljoni eiro, kas ir par 3% vairāk nekā gadu iepriekš, peļņa samazinājās par 12% – līdz 82 721 eiro.

“Kunturi” reģistrēti 1993.gadā, pamatkapitāls ir 28 400 eiro. Lielākais īpašnieks ar 87% kapitāldaļu ir Valmieras rajona Ķoņu pagasta zemnieku saimniecība “Saktas”, pa 5% kompānijas kapitāldaļu katrai pieder Santai Premanei un Guntai Bolei, bet pa 0,5% katram pieder vēl sešām privātpersonām.

LA.lv