Laukos
Gaļa un zivis

Cūkkopības uzņēmums “PF Vecauce” pērn par 33% palielinājis apgrozījumu0

Foto no Pixabay.com

Cūkkopības uzņēmums SIA “PF Vecauce” pērn strādāja ar 1,579 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 33,1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa pieauga 3,2 reizes – līdz 348 767 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadība ziņojumā norāda, ka Latvijā ir iespējas attīstīt cūkkopības nozari, ieguldot intensīvas ražošanas attīstībā. Cūkkopību var uzskatīt par rentablu darbības veidu. Vienlaikus kompānijas vadība norāda, ka uzņēmums izvērtē cūku turēšanas veidus un meklē ekonomiskākos no tiem. Kompānija apgūst citu ražotāju pieredzi Latvijā un citās valstīs.

“PF Vecauce” vadības ziņojumā arī teikts, ka uzņēmums pēta tirgus prasības gaļas kvalitātei. Pētījumi kalpo par pamatu turpmāko plāno īstenošanai. Saražoto produkciju uzņēmums realizē Latvijas tirgū un arī Eiropas Savienības (ES) valstīs. Uzņēmuma valde iesaka 2017.gada peļņu atstāt ražošanas attīstībai.

Vadība norāda, ka, ņemot vērā uzņēmuma saistību struktūru (būtiskākie kreditori ir kompānijas īpašnieki un vadība), “PF Vecauce” finansiālais stāvoklis ir stabils un uzņēmums turpinās darbību savā izvēlētajā nozarē.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2016.gadā “PF Vecauce” strādāja ar 1,186 miljonu eiro apgrozījumu un 107 685 eiro peļņu.

“PF Vecauce” reģistrēta 2000.gadā un uzņēmuma pamatkapitāls ir 228 000 eiro. Kompānija nodarbojas ar šķirnes sivēnu audzēšanu un cūkgaļas ražošanu. Uzņēmums pieder Vintrai Vilcānei (94,38%) un Kristapam Melbārdim (5,62%).

LA.lv