Laukos
Gaļa un zivis

Cūku audzēšanas komplekss “Ulbroka” pērn panācis ievērojamu apgrozījuma un peļņas kāpumu0

“Ulbrokas” novietnē. Foto: LETA

Cūkkopības uzņēmums SIA “Ulbroka” pagājušajā gadā strādāja ar 6,094 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 13% vairāk nekā iepriekšējā gadā,tikmēr peļņas pieaugums bija par 40,5%, sasniedzot 1,263 miljonus eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmums 2017.gadā pārbūvēja nobarojamo cūku piekto korpusu ar mērķi nodrošināt labturības, vides un biodrošības prasības. Uzņēmums iegādājās arī vaislas dzīvniekus ganāmpulka atjaunošanai no Nīderlandes uzņēmuma “Hypor” un Austrijas uzņēmuma “SZV Besamung”.

Vadība arī norāda, ka pērn uzņēmums lielu uzmanību pievērsa biodrošības pasākumiem Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatīšanās dēļ Latvijā. Kompānija realizēja projektu “Biodrošības pasākumi saimniecībā”.

Turpmākā attīstība neparedz palielināt dzīvnieku skaitu esošajās ēkās, bet “Ulbroka” pievērsīs uzmanību ražošanas efektivitātes palielināšanai.

2016.gadā “Ulbroka” strādāja ar 5,395 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,2% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 34,9% un bija 899 228 eiro.

“Ulbroka” reģistrēta 1992.gadā, pamatkapitāls ir 1 707 408 eiro. Uzņēmuma darbības joma ir cūkgaļas un vaislas cūku ražošana, cūku kautuves darbība, cūkgaļas piegāde patērētājam, tirdzniecība ar lopbarību, kā arī elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošana biogāzes stacijā. “Ulbroka” pilnībā pieder Aivaram Koktam.

LA.lv