Cūkkopība, Gaļa un zivis

Cūku izkaušanai un sadedzināšanai ĀCM skartajā Višķu fermā novirza 211 000 eiro

Saistībā ar nepieciešamību nekavējoši veikt pasākumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanai Daugavpils novada Višķu pagastā, valdība otrdien, 18.jūlijā, pieņēma Ministru kabineta rīkojumu par papildu pasākumiem ĀCM ierobežošanai.

Rīkojums paredz nodrošināt finansējumu par dzīvnieku nogalināšanu un blakusproduktu iznīcināšanu. Iestādēm un uzņēmumiem, kuri tiks iesaistīti Višķu pagasta novietnē “Latgales bekons 1” esošo cūku nogalināšanā un sadedzināšanā, kopsummā paredzēts izmaksāt ne vairāk kā 211 000 eiro.

No šīs naudas SIA “Grow Energy” plānots izmaksāt ne vairāk par 161 000 eiro par faktisko dzīvnieku blakusproduktu likvidēšanu, savukārt Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) plānots izmaksāt ne vairāk par 50 000 eiro par dzīvnieku nogalināšanu, kā arī segt transportēšanas un dezinfekcijas pakalpojumu izmaksas.

Finansējums tiks ņemts no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Jau ziņots, ka “Latgales Bekons” cūku novietnē ar aptuveni 6000 cūku lielu ganāmpulku, kas atrodas Daugavpils novada Višķu pagastā, mājas cūkām konstatēts ĀCM, līdz ar to visas cūkas tiek likvidētas, bet novietnē veikti mēra apkarošanas pasākumus.

Pievienot komentāru