Laukos
Gaļa un zivis

Cūku mēra sērgas skartajam uzņēmumam “Druvas Unguri” plāno izmaksāt 603 838 eiro kompensāciju0

Foto no LA arhīva

Āfrikas cūku mēra skartajam uzņēmumam SIA “Druvas Unguri”, kur tika likvidēti vairāk nekā 16 000 dzīvnieki kompensācijā plāno izmaksāt 603 838 eiro, paredz izskatīšanai valdībā iesniegtais Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotais rīkojuma projekts.

Minēto summu plānots izmaksāt no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Tāpat valdība lems par kompensācijas izmaksu 1764 eiro apmērā Mārītei Kušleikai, kuras saimniecībā iznīcinātas sešas desmit mēnešus vecas nobarojamas cūkas un deviņas trīs mēnešus vecas nobarojamas cūkas, kā arī viena sivēnmāte.

Savukārt Hildai Tauriņai plānos kompensācijā izmaksāt 2134 eiro, kuras saimniecībā tika iznīcinātas septiņas sešus mēnešus vecas nobarojamas cūkas, četras sešus mēnešus vecas vaislas jauncūkas, 12 vienu nedēļu veci piena sivēni, divas 36 mēnešus vecas sivēnmātes un viens 24 mēnešus vecs kuilis.

Kopumā valdībai būs jālemj par 607 736 eiro piešķiršanu Āfrikas cūku mēra skartām saimniecībām.

Jau ziņots, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) 22.augustā pabeidza cūku likvidēšanu Āfrikas cūku mēra skartajās SIA “Druvas Unguri” cūku novietnēs. Kopumā kopš 4.augusta, kad sākās slimības apkarošanas darbi, likvidētas un iznīcināšanai nogādātas 16 438 cūkas, kas ir vairāk nekā sākotnēji lēsts.

Valdība iepriekš arī izlēma dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus pēc iespējas ātrāk likvidēt uzņēmumā “Grow Energy”. Uzņēmums iesniedza sarakstu ar dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu transportēšanas un pārstrādes izmaksām, kas veido 316,89 eiro par tonnu. Tādējādi valdība atbalstīja priekšlikumu uzņēmumam līdzekļus, kas nepārsniedz 307 700 eiro.

LA.lv