Cūkkopība, Gaļa un zivis

Cūku mēris pirmo reizi konstatēts mežacūkām Kabiles, Brunavas un Ozolaines mežos

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pagājušajā nedēļā konstatējuši 26 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, turklāt vīruss pirmoreiz konstatēts mežacūkām Kabiles, Brunavas un Ozolaines pagastā, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

Kuldīgas novada Kabiles pagastā pagājušajā nedēļā – no 13. līdz 17.novembrim – ĀCM konstatēts 12 mežacūkām, savukārt Bauskas novada Brunavas pagastā un Rēzeknes novada Ozolaines pagastā vīruss atklāts pa vienai mežacūkai.

Pagājušajā nedēļā Dobeles novada Dobeles pagastā un Viesītes novada Viesītes pagastā ĀCM konstatēts divām mežacūkām, savukārt pa vienai no ĀCM beigtai mežacūkai vīruss atklāts Brocēnu novada Blīdenes pagastā, Dobeles novada Bērzes pagastā, Jēkabpils novada Dunavas pagastā, Rēzeknes novada Pušas pagastā, Tukuma novada Lestenes pagastā un Irlavas pagastā, Talsu novada Abavas pagastā un Viesītes novada Elkšņu pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 1220 dzīvniekiem 82 novadu 236 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

Pievienot komentāru