Laukos
Gaļa un zivis

Cūku sērgas dēļ lielo saimniecību skaits pērn nav mazinājies0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) draudu dēļ lielo cūkkopības saimniecību skaits pērn salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu nav samazinājies, informēja Pārtikas un veterināŗā dienesta (PVD) Novietņu uzraudzības daļas vadītāja Maija Irbe.

Vienlaikus viņa atgādināja, ka divās lielās saimniecībās cūkas likvidēja ĀCM dēļ. Tikmēr saimniecības, kuras ĀCM draudu dēļ iepriekšējos gados bija pārtraukušas turēt cūkas, pērn šo biznesu atsāka.

PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākais eksperts Mārtiņš Seržants pastāstīja, ka mājas cūkām saslimšana ar ĀCM nav konstatēta kopš pagājušā gada oktobra.

Pēc viņa teiktā, mājas cūkas ar ĀCM galvenokārt saslimst, dzīvnieku īpašniekiem neievērojot piesardzības jeb biodrošības pasākumus, tostarp barojot cūkas ar vīrusu aptraipītām dabas veltēm. Augstākais saslimšanas ar ĀCM riska periods mājas cūkām ir vasara, kad ir plaši pieejami gan pakaiši, gan tiek izēdinātas termiski neapstrādātas dabas veltes.

Jau ziņots, ka ĀCM šogad kopumā konstatēts 68 mežacūkām 24 novadu 34 pagastos.

Tikmēr pēdējais ĀCM uzliesmojums mājas cūkām Latvijā reģistrēts 2017.gada 10.oktobrī.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

LA.lv