Laukos

Padoms biteniekam. Īstais laiks darba tērpa iegādei0


Ēberliņu dravā mīt galvenokārt Itālijas bites. To medus un raksturs Ēberliņiem ir vistīkamākais.
Ēberliņu dravā mīt galvenokārt Itālijas bites. To medus un raksturs Ēberliņiem ir vistīkamākais.
Foto – Uldis Muzikants

Patlaban ir izdevīgi iegādāties speciālās bitenieku cepures, jakas, bikses, jo biškopības preču veikalos ir atlaižu laiks. Taču ir svarīgas lietas, kas jāzina, pirms iegādājas aizsargtērpu.

Bitenieks Krists Ēberliņš no Nīgrandes, kura kopšanā ir ap 450 bišu stropu, izvēlas Polijas firmas “Loson” kombinezonus. Bitenieks teic, ka tieši kombinezoni ir visdrošākie un vienkāršākie lietošanā: – Iegādājoties apģērbu darbam ar bitēm, der arī apdomāt, cik stropu būs jāapkopj. Ja tie ir tikai pāris namiņi, pietiks ar visvienkāršāko bišu cepuri. Biteniekam ir vairāki darba kombinezoni – gadījumā ja viens salijis, var ņemt otru. Arī tad, ja dravu apmeklē ciemiņi, der uzvilkt tīru kombinezonu. Noderēs arī kāda lieka cepure, ja ciemiņš vēlas ielūkoties stropā vai jāaicina palīgs. Bitenieks izvēlas strādāt ādas cimdos. Ja nav alerģijas no bišu indes un maz stropu, var iztikt bez tiem.

Jārēķinās, ka, strādājot ar bitēm, darba apģērbs ātri vien nosmērēsies ar medu un propolisu, kuru izmazgāt ir ļoti grūti. Audums ar laiku izdilst, un tajā tiek uzrauti caurumi.

Mazo dravu saimniekiem un iesācējiem Krists iesaka labāk iegādāties divas lētas lietas, piemēram, cepures, nevis vienu dārgu kostīmu.

LA.lv