Dārzeņi un augļi, Dārzeņkopība

Dārzeņu audzētājiem jāapsver iespējas investēt meliorāciju sistēmu sakārtošanā

Latvijā dārzeņu audzētājiem ir jāapsver iespējas investēt meliorācijas sistēmu sakārtošanā, kā arī jādomā par citiem risinājumiem, lai ražu būtu iespējams novākt arī lielu lietavu gadījumā, atzina kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa.

Viņa norādīja, ka dārzeņu audzētājiem ir jārēķinās ar gadiem, kad lietus dēļ ražu nav iespējams novākt, tāpēc jāmeklē piemērotākie risinājumi, lai to tomēr varētu izdarīt. “Varbūt jāpērk jaudīgāki traktori, ar ko var uzbraukt uz lauka arī dubļainā laikā. Tajā pašā laikā jārēķinās, ka tie ir diezgan lieli ieguldījumi,” sacīja Strazdiņa.

Tāpat viņa atzina, ka šis gads atklāj, cik nesakārtota Latvijā ir meliorāciju sistēmas.

“Mums ir jāsaprot, ka bez ieguldīšanas meliorācijas sistēmu sakārtošanā būs diezgan grūti izaudzēt lauksaimniecības kultūras,” teica Strazdiņa.

“Mūsmāju dārzeņi” vadītāja atgādināja, ka ir arī Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta programmas, kurās ir iespējams pretendēt uz finansējumu meliorācijas sistēmu uzlabošanai, taču šajā gadījumā ir nepieciešama katra paša iniciatīva. “Ja lauksaimnieks pats savā zemē nesāks remontēt meliorācijas sistēmas, neviens cits jau viņa zemē to nedarīs,” viņa sacīja.

Kooperatīvs “Mūsmāju dārzeņi” reģistrēts 2006.gadā un apvieno SIA “Dimdiņi Agro”, SIA “Sigro”, kā arī zemnieku saimniecības “Galiņi”, “Bračas”, “Dārzi”, “Zūmaņi”, “Sīļi”, “Sviķi”, “Īskāji”, “Kliblapsas” un Artūru Kimu.

Pievienot komentāru