Laukos
Dārzeņi un augļi

Dārzniecība “Rītausma” ražošanas attīstībai saņem “Swedbank” aizdevumu 215 000 eiro apmērā0

Foto no Pixabay.com

AS “Swedbank” piešķīrusi finansējumu 215 000 eiro apmērā Salas novada dārzeņu audzēšanas uzņēmumam SIA “Rītausma”, kas līdzekļus ieguldīs uzņēmuma ražotnes infrastruktūras attīstībā.

Ar piešķirto finansējumu uzņēmums plāno iegādāties recirkulācijas iekārtas, kur galvenais ieguvums ir vairākkārtēja ūdens izmantošana, kas samazina gada kopējo iegūtā ūdens patēriņu par aptuveni 45%. Samazinās arī izmantoto minerālmēslu patēriņš par vismaz 20%. Uzstādot abas sistēmas, ieguvums ir gan materiālo resursu ietaupījumā, gan nodokļa samazinājumā par izmantotajiem dabas resursiem. Savukārt CO2 sistēmas ieviešana paredz ražības pieaugumu no 7%-9%, kas ļautu arī palielināt uzņēmuma kopējo apgrozījumu.

Kā norāda “Rītausma” vadītāja Lāsma Bekina, piešķirtais finansējums uzņēmumam pavērs iespēju palielināt ražīgumu un produkcijas kvalitāti, kā arī kļūt videi draudzīgākam.

“Tas ir būtisks solis mums kā vienam no lielākajiem dārzeņu ražotājam. Mūsu prioritāte ir samazināt izmantoto dabas resursu patēriņu. 2018.gadu esam sākuši ar ambicioziem mērķiem attīstībā un konkurētspējas paaugstināšanā, esmu gandarīta, ka “Swedbank” ir mūsu partneris šo ieceru sasniegšanā.”

Savukārt “Swedbank” Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante atzina, ka bankas atbalstītais uzņēmums ir uz inovācijām orientēts un nemitīgi domājis par savu izaugsmi. “Esam priecīgi par iespēju atbalstīt vienu no reģiona lielākajiem un nozīmīgākajiem dārzeņu audzēšanas uzņēmumiem. Ticam, ka piešķirtais finansējums ļaus veiksmīgi realizēt iecerētos projektus, palielināt savas jaudas un apgūt jaunus noieta tirgus arī starptautiski,”

Bankas pārstāve arī informēja, ka pērn “Swebanka” lauksaimniekiem izsniegusi vairāk nekā 100 miljonus eiro, no tiem vidējiem un mazajiem uzņēmumiem – vairāk nekā 60 miljonus eiro jeb divas trešdaļas no visa lauksaimniekiem izsniegtā finansējuma. Kopumā 2017.gadā finansējums mazajiem uzņēmumiem izsniegts par 27% vairāk nekā 2016.gadā, tāpat vidējo uzņēmumu segmentā pieaugums ir par 24%. Lielākais pieprasījums ir vērojams tieši lauksaimniecības nozarē, kam seko ražošanas, nekustamā īpašuma un transporta nozares.

Kā ziņots, “Rītausma” audzē dārzeņus segtajās platībās 5,6 ha platībā, no kuriem 2,5 ha platībā tiek audzēti gurķi, 2,7 ha – tomāti, 0,4 ha – salāti. Produkciju pārdod lielākajos pārtikas tīklos, kā arī sākts eksports uz Igauniju. Uzņēmums katru gadu saražo ap 2000 tonnu dārzeņu.

Kopš 2002.gada “Rītausma” ir viens no Zemgales reģiona lielākajiem nodokļa maksātājiem un labākajiem darba devējiem lauksaimniecības uzņēmumu grupā.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, 2016.gadā “Rītausma” strādāja ar 2,42 miljonu eiro apgrozījumu salīdzinājumā ar 2,47 miljoniem 2016.gadā, savukārt peļņa bija 11 008 eiro salīdzinājumā ar 111 014 eiro iepriekšējā gadā. Pagājušā gada finanšu dati vēl nav publiskoti.

“Rītausma” reģistrēta 1993.gadā, pamatkapitāls ir 639 000 eiro, uzņēmums nodarbina 63 darbiniekus. Uzņēmuma īpašniece ir L.Beikina.

LA.lv