Laukos
Gaļa un zivis

Daugavā un Mārupītē ielaidīs kopumā divus miljonus nēģu1


“Bior” Tomes zivju audzētava.
“Bior” Tomes zivju audzētava.
Foto: LETA

Lai nodrošinātu zivju krājumu atražošanu un veicinātu ūdens bioloģisko resursu daudzveidību, piektdien, 14.jūnijā Daugavā pie Lucavsalas un arī Mārupītē tiks ielaisti kopumā divi miljoni nēģu kāpuru, informē Rīgas domē.

Pasākums Lucavsalā notiks plkst.11 un tajā piedalīsies Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko un Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko un departamenta Vides pārvaldes speciālisti.

Neliels šo zivju daudzums pēc tam tiks ielaists arī Mārupītē. Kopumā zivju resursus šajās ūdenstilpēs papildinās divi miljoni nēģu kāpuru.

Nēģu kāpurus piegādās Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” zivju audzētavas “Tome” filiāle “Dole”. Ielaižamo zivju suga un daudzums tika saskaņots ar BIOR Zivju resursu pētniecības departamentu, kura darbības mērķis ir zinātnisko pamatu veidošana Latvijas ūdeņos Baltijas jūrā, Rīgas jūras līcī un iekšējos ūdeņos esošo zivju ilgtspējīgai izmantošanai.

Zivju mazuļu iegādi un ielaišanu Rīgas domes Mājokļu un vides departaments 3630 eiro apmērā finansē no līdzekļiem, kas iegūti, iekasējot maksu par rūpnieciskās zvejas tiesību izmantošanu iekšējos ūdeņos un jūras piekrastē.

Rīgas pašvaldība arī 2018. gadā, izmantojot BIOR zivju audzētavu pakalpojumus, Daugavā ielaida divus miljonus nēģu kāpuru, kā arī 15 000 ceļotājsīgu mazuļu.

LA.lv