Laukos
Mežsaimniecība

Daugavpilī debatēs par meža nozares aktualitātēm0

Foto LETA

Lai debatētu par jaunāko meža apsaimniekošanas nozarē, rīt, 9.novembrī Daugavpils Universtitātē tiek rīkota starptautiska konference “Meža ilgtspējīga apsaimniekošana Baltijas reģionā. Zeme un cilvēks – līdzsvarotā mijiedarbībā”, informē pasākuma rīkotaji.

Plānots, ka konferencē notiks diskusijas par meža nozares lomu ekonomikā, AS “Latvijas Finieris” padomes loceklis Jānis Staris runās par ražošanas lomu reģiona attīstībā, VARAM Dabas aizsardzības pārvaldes departamenta direktore Gita Strode stāstīs par aizsargājamām teritorijām Latgalē, bet Latvijas ornitoloģijas biedrības vadītājs Dr. Viesturs Ķerus runās par sugu aizsardzības plāni un to nozīme Latvijā.

Savukārt Igaunijas Mežsaimniecības un lauku inženierzinātņu institūta pārstāvis Mēlis Teders referēs par vides aizstāvju nostāju pret mežsaimniekiem Igaunijā, LMI “Silava” direktors Jurģis Jansons raksturos situāciju saistībā ar nacionālo meža monitoringu.

Konferences noslēgumā pēc plkst.15 plānota tās dalībnieku un skatītāju diskusija.

Konference norisināsies 9.novembrī Parādes ielā 1A, 130.auditorijā.

Konferenci rīko Latvijas Mežu sertifikācijas padome sadarbībā ar Daugavpils Universitāti un Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu “Silava”.

LA.lv