Laukos

Daugavpils novada dienās vietējie ražotāji piedāvās savu produkciju0

Foto – Timurs Subhankulovs

Nākamās nedēļas nogalē, 22.septembrī festivāls Latvijas goda aplis piestās Daugavpilī, kur norisināsies Daugavpils novada dienas ar vietējo ražotāju produktu tirgu, informēja novada pašvaldībā.

Svētki sāksies ar svinīgu gājienu “Pagasti ienāk pilsētā!” no Vienības laukuma. Savukārt gadatirgus norisināsies no plkst.9 līdz 14.30 Rīgas ielā 2. Ražotāju un amatnieku gadatirgū vietējie ražotāji, kā arī tirgotāji un amatu meistari no citiem Latvijas novadiem pircējiem piedāvās medu, maizi, gaļu, sieru, dārzeņus, dekoratīvos stādus, izstrādājumus no koka, tekstila, keramikas un lina, adījumus, kūpinājumus, mājas vīnu, zāļu tējas, pinumus, grāmatas un suvenīrus.

Tāpat gadatirgū piedalīsies Daugavpils novada mazpulki, novada muzeju pārstāvji, skolēnu un jauniešu organizācijas, iesaistot apmeklētājus radošajās darbnīcās un meistarklasēs. Ekspozīcijas piedāvās Latgales zoodārzs.

Šogad tiks cildināti trīs novada pagasti, un savas kultūras programmas piedāvās Dubna, Maļinova un Višķi, kurus tuvplānā varēs iepazīt arī fotogrāfiju izstādē. Lielkoncertā skanēs Naujenes pūtēju orķestris, Zarasu kultūras centra kapela “Čir-vir-vyrai”, Cirka un deju studija “Vivat”, Baltkrievijas Glubokoje rajona bajānistu duets “Padsviļskije naigriši”, Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama kazahu dziesmu ansamblis “Lazornij cvetok”, Daugavpils novada kultūras centra “Vārpa” tautas deju ansamblis “Līksme”, kā arī svētku īpašais viesis Normunds Rutulis.

Daugavpils novada dienas jau tradicionāli tiek rīkotas septembrī ar mērķi sekmēt novada atpazīstamību, sniegt iespēju Daugavpils un Latvijas iedzīvotājiem iepazīt lauku ražotāju un tautas mantojuma produktu vērtības, kulināro mantojumu, tūrisma iespējas, tradīcijas un godināt amata prasmju nesējus.

Festivāls “Latvijas Goda aplis” ir viens no Latvijas valsts simtgades programmas notikumiem.

LA.lv