Laukos
Bizness

Dažu dienu laikā 12 Baltijas investori savāc 104 000 eiro kafejnīcai un veikalu tīkla paplašināšanai0

Foto no Pixabay.com

Dažu dienu laikā mazo un vidējo Baltijas valstu uzņēmumu finansētāja, savstarpējo aizdevumu platforma AS “Capitalia” savākusi 104 000 eiro finansējumu vietējai pārtikas veikalu ķēdei, informē uzņēmuma “KL Retail” valdes loceklis Kristaps Lūsis.

Šajā investīciju projektā iesaistījās 12 investori no visas Baltijas. Projekta kopējais termiņš ir divi gadi, un paredzamais investīciju ienesīgums – 12%. “Capitalia” šajā investīciju projektā pati ieguldīja 10 000 eiro.

Daļu apgūto finansējumu uzņēmums “KL Retail”, kas darbojas ar “LaTS” veikalu zīmola, jau investējis jaunas konditorejas-kafejnīcas “Lūšu Miltu Darbnīca” atvēršanai Rīgā, savukārt daļu plāno investēt veikalu tīkla paplašināšanai.

“Esam gandarīti, ka investori Baltijas valstīs ir atzinīgi novērtējuši ieguldījuma iespēju mūsu uzņēmumā, tas var būt iedrošinājums vēl virknei mazo un vidējo uzņēmumu šādi piesaistīt naudu attīstībai,” atzina Lūsis.

Savukārt AS “Capitalia” vadītājs Juris Grišins norādīja, ka finansējuma piesaiste uzņēmumu attīstībai, izmantojot alternatīvus aizņēmumu veidus, ir iespēja uzņēmumiem augt un attīstīties, pat, ja banka konkrētajā gadījumā finansējuma iespējas nesaskata.

“Mūsu jaunizveidotajā savstarpējo aizdevumu platformā līdz šim nofinansētie uzņēmumi vairāk nekā 750 000 eiro apmērā. Redzam, ka investori šobrīd ir gatavi ieguldīt augošos uzņēmumos Baltijas valstīs, tāpēc aicinām uzņēmumus skatīties plašāk un atcerēties, ka bez bankām ir pieejami arī alternatīvi finansējuma avoti,” teica Grišins.

Kā ziņots, uzņēmums “Capitalia” reģistrēts 2007.gadā. “Capitalia” ļauj uzņēmumiem piesaistīt kapitālu sākot no 50 000 līdz 1 miljonam eiro investīcijām, apgrozāmajiem līdzekļiem un uzņēmumu izpirkšanas darījumiem. Minimālā ieguldījuma summa platformā ir, sākot no 1000 eiro. Līdz šim “Capitalia” ir finansējusi apgrozāmos līdzekļus un kapitāla investīcijas vairāk nekā 1000 uzņēmumiem, ieguldot vairāk nekā 30 miljonus eiro to attīstībā

“Capitalia” obligācijas iekļautas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

LA.lv