Laukos
Politika

“Delna” aicina ZM pārtraukt NVO finansēšanas praksi un ieviest uzlabotu sistēmu organizāciju stiprināšanai0

Foto: LETA

Sabiedrība par atklātību “Delna” sagaida, ka reaģējot uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumu par lauksaimniecības, meža un zivsaimniecības nozares nevalstiskajām organizācijām (NVO) piešķirto budžeta līdzekļu lietderību, Zemkopības ministrija (ZM) iespējami ātri mainīs līdzšinējo sadarbības praksi ar NVO, informēja biedrībā.

“Delna” arī uzstāj, lai valdība ievieš vienotu un godīgu NVO finansēšanas kārtību.

Biedrības vēstulē, kas adresēta zemkopības ministram Kasparam Gerhardam (VL-TB/LNNK) un finanšu ministram Jānim Reiram (JV), tiek pausts, ka pēc revīzijas ziņojuma secināms, ka joprojām ir valsts iestādes, kas neprot atbildīgi un taisnīgi apieties ar valsts budžeta līdzekļiem. Tāpēc biedrība aicina ministrijas un arī citas valsts un pašvaldību iestādes rīkoties proaktīvi un pārskatīt savu sadarbību ar NVO un tās pilnveidošanas iespējas.

Biedrības ieskatā revīzijas secinājumi ir signāls, ka nepieciešams pārskatīt kopējo NVO finansēšanas kārtību, ieviešot vienotu un godīgu sistēmu. “Šobrīd organizācijas, kam piešķirts sabiedriskā labuma statuss, nesaņem nekādu tiešu finansiālu atbalstu no valsts budžeta. Tajā pašā laikā revīzijas ziņojums rāda, ka naudu, ko varētu izlietot sabiedrības interešu aizstāvībai, faktiski saņem dažas lauksaimnieku organizācijas,” sacīts vēstulē.

Lai palīdzētu Latvijā attīstīt pilsonisko sabiedrību, “Delna” ierosina veidot finansēšanas modeli, kas stimulētu sabiedriskā labuma organizācijas pašām celt savu kapacitāti.

Biedrība piedāvā sabiedriskā labuma organizācijas finansēšanu no valsts budžeta līdzekļiem balstīt līdzīgā modelī, kā Latvijā tiek finansētas politiskās partijas. Par katru iegūto balsi Saeimas vēlēšanās politiskajai partijai, par kuru nobalsojuši vairāk nekā 2% vēlētāju, gadā tiek piešķirti 0,71 eiro. “Delna” piedāvā sabiedriskā labuma organizācijām, kas spējušas piesaistīt noteiktu biedru skaitu, piešķirt finansējumu par katru biedru, kas attiecīgajā gadā samaksājis biedra maksu.

Viņuprāt, modelis stimulētu sabiedriskā labuma organizācijas pilsoniskajās aktivitātēs iesaistīt vairāk privātpersonu un uzņēmēju un nodrošinātu ilgtspēju.

Vēstule informācijai nosūtīta arī Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV).
Vairāk par Valsts kontroles revīziju ZM lasiet šeit

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
58 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
5 stundas