Laukos
Politika

Deputāti vērtēs ierosinājumu par sēklu glabāšanas prasību pārkāpšanu vairs nepiemērot naudas sodu0

Foto: Shutterstock

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Sēklu un šķirņu aprites likumā, paredzot, ka par sēklu sagatavošanas un glabāšanas prasību pārkāpšanu turpmāk nepiemēros naudas sodu, bet tā vietā izteiks brīdinājumu.

Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka par sēklu sagatavošanas un glabāšanas prasību pārkāpšanu kā iespējamā soda sankcija ir jāparedz brīdinājums, jo daudzos gadījumos personas izdarītais pārkāpums nav radījis tādu kaitējumu sabiedrībai, lai par to piemērotu naudas sodu.

Savukārt par sēklu tirdzniecības prasību pārkāpšanu atsevišķi plānots noteikt juridisko personu atbildību, paredzot tām lielāku sodu nekā fiziskajām personām, ņemot vērā juridisko personu statusu un plašākas pārkāpumu izdarīšanas iespējas. Par sēklu tirdzniecības prasību pārkāpšanu turpmāk tiks izteikts aizrādījums vai piemērots naudas sods fiziskajām personām no 35 līdz 210 eiro, bet juridiskajām personām – no 70 līdz 350 eiro.

ZM iepriekš skaidroja, ka patlaban par sēklu aprites prasību pārkāpšanu nav atsevišķi izdalīti sodi fiziskām un juridiskām personām. Soda apmēri pašlaik ietver gan fiziskās gan juridiskās personas. Par sēklaudzēšanas, sēklu tirdzniecības, sagatavošanas un glabāšanas prasību pārkāpšanu patlaban iespējamais sods ir no septiņiem līdz 210 eiro, par sēklu tirdzniecības prasību pārkāpumiem, ja tos izdara sēklu importētājs vai vairumtirgotājs – no septiņiem līdz 350 eiro, bet par atkārtotiem pārkāpumiem – no 210 līdz 700 eiro.

Vienlaikus ministrijā norādīja, ka, piemērojot sodus, Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) arī pašlaik ņem vērā, vai tā ir fiziska vai juridiska persona – izvērtējot sodus, fiziskām personām tiek uzlikti zemāki sodi.

LA.lv