Laukos
Politika

Deputāti virza tālākai izskatīšanai ieceri ļaut produktus pēc minimālā derīguma termiņa beigām ziedot labdarībai0

Foto – Shutterstock

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien virzīja izskatīšanai Saeimā otrajā lasījumā grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz turpmāk konkrētas produktu grupas pēc minimālā derīguma termiņa beigām atļaut ziedot labdarībai.

Likuma grozījumi paredz, ka noteiktus produktus, kuri ir marķēti ar “Ieteicams līdz…” un kuriem beidzies minimālais derīguma termiņš, bet kurus neuzskata par nederīgiem, noteiktā laika posmā un noteiktā kārtībā atļaut izplatīt, piemēram, nodot labdarības iestādēm.

Lai to varētu darīt, valdībai jānosaka, kādās situācijās, kuras produktu grupas un kādā kārtībā drīkstēt izplatīt pēc minimālā derīguma termiņa “Ieteicams līdz…” beigām, un šai normai spēkā būs jāstājas 2019.gada 1.jūlijā.

Lai likumā lietotu Eiropas Savioenības tiesību aktiem atbilstošu terminoloģiju, par izplatīšanai nederīgu turpmāk likumā būs atzīstama viltota, nevis falsificēta pārtika.

Grozīti arī likuma pārejas noteikumi, nosakot ātrāku to likuma normu spēkā stāšanas termiņu, kas saistītas ar termina “diētiskā pārtika” aizstāšanu ar terminu “noteiktās grupās ietilpstoši pārtikas produkti”.

Grozījumu “Pārtikas aprites uzraudzības likumā” mērķis ir noteikt pilnvarojumu Ministru kabinetam izdot noteikumus, lai varētu īstenot Eiropas Savienības tieši piemērojamos tiesību aktos dotos uzdevumus dalībvalstīm reglamentēt atsevišķas prasības pārtikas apritē, un noteikt gadījumus, kad pārtika ir izplatāma pēc derīguma termiņa “Ieteicams līdz” beigām, precizēt terminus attiecībā uz pārtikas atzīšanu par izplatīšanai nederīgu, kā arī precizēt iepriekš pieņemtu likuma normu spēkā stāšanās termiņus.

LA.lv