Laukos
Gaļa un zivis

Desu ražotājam “Forevers” pērn rekordliels apgrozījums0


“Forevers’ produkcija
“Forevers’ produkcija
Publicitātes foto

Gaļas pārstrādes uzņēmums SIA “Forevers” saskaņā ar neauditētajiem datiem 2017.gadu noslēdzis ar 34,95 miljonus eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 10% vairāk nekā pirms gada, informē uzņēmuma īpašnieks Andrejs Ždans.

Viņš norādīja, ka pagājušajam gadam nozarē bija raksturīgi izteikti kāpumi un kritumi, uz kuriem lielu ietekmi atstāja ārējie tirgus faktori. Pērn viens no lielākajiem izaicinājumiem gaļas nozarē bija izejvielu cenu svārstības. Gada pirmajā pusē izejvielu cenas pakāpeniski sadārdzinājās par vairāk nekā 19%, ja salīdzina ar gada sākumu, augstāko punktu sasniedzot vasaras beigās. Gada griezumā izejvielu cenu kāpums, salīdzinot ar 2016. gadu, sasniedza 35%.

“Nenoliedzami izejvielu cenu svārstības ir atstājušas ietekmi arī uz uzņēmuma apgrozījuma rezultātiem, jo līdz ar izejvielu sadārdzināšanos, “Forevers” bija spiests pārskatīt arī gala produkcijas cenu,” atzina uzņēmuma īpašnieks.

Tāpat viņš akcentēja, ka konkurenci ir saasinājusi Latvijas demogrāfiskā situācija un iedzīvotāju skaita samazināšanās, kas “palielina cīņu par katru pircēju”. Tāpat savu ietekmi joprojām atstāj Āfrikas cūku mēris, samazinot jau tā nepietiekamo vietējās cūkgaļas piedāvājuma apjomu.

“Jāuzsver, ka vietējie cūkaudzētāji Latviju ar izejvielu var nodrošināt tikai par 57%, no kuriem 19% vēl eksportē. Tas nozīmē, ka Latvijā uz vietas paliek vien 38% no nepieciešamā tirgus apjoma. Lai kompensētu vietējās cūkgaļas deficītu, uzņēmējiem nekas neatliek kā izejvielas iepirkt arī no ārvalstu piegādātājiem, kas gan nenozīmē sliktāku kvalitāti,” atzina Ždans.

Tāpat viņš uzsvēra, ka joprojām gaļas ražotāju skaits Latvijas tirgū ir disproporcionāls salīdzinājumā ar iedzīvotāju pirktspējas pieaugumu. Šis apstāklis varētu ieviest korekcijas nozares spēlētāju skaitā. Vienlaikus Latvijas pircēju prasības pret gaļas izstrādājumiem ir augstas un prasa nemitīgu darbu pie produktu sortimenta pilnveidošanas.

Savukārt saistībā ar šā gada prognozēm Ždans norādīja, ka tās ir ļoti piesardzīgas mainīgās tirgus situācijas dēļ.

“Tirgus situācija ir ārkārtīgi mainīga, tāpēc svarīgākais ir spēt pieņemt operatīvus un elastīgus lēmumus. Vienlaikus, protams, ir gandarījums, ka ar katru gadu stabilākas tirgus pozīcijas iekaro mūsu veikalu tīkls visā Latvijā, kas apliecina pieprasījumu pēc specializētajiem veikaliem. Aug arī viena pirkuma vidējā summa,” norādīja uzņēmējs.

Viņš arī atzina, ka bažīgu darot valsts kopējā ekonomiskā attīstība, kas iezīmējot nepietiekamu investīciju ieplūšanu. “Ja strādājošie uzņēmēji neieguldīs līdzekļus savā attīstībā un valsts nepiesaistīs jaunus investorus, varam iestigt strupceļā, kas nesola tālāku izaugsmi un iedzīvotāju labklājības celšanos,” rezumēja ” Forevers” īpašnieks.

Kā ziņots, “Forevers” 2016.gadā strādāja ar 31,686 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,2% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet peļņa palielinājās par 4,6% un sasniedza 1,5 miljonus eiro.

“Forevers” ražo desas, cīsiņus, kūpinājumus, kā arī svaigas gaļas produkciju. Uzņēmuma tirdzniecības tīklā ir 84 veikali visā Latvijā.

“Forevers” reģistrēts Rīgā 1996.gadā, pamatkapitāls ir 1,306 miljoni eiro. “Forevera” vienīgais īpašnieks ir A.Ždans.

LA.lv