Laukos
Politika

Veterinārārsti aicina sākt krimināllietu pret Ropažos nobadinātu suņu īpašnieku4

Foto no LA arhīva

Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina Valsts policiju veikt bezpalīdzīgā stāvoklī pamestā un ilgstoši badinātā suņa līķa tiesu veterinārmedicīnisko ekspertīzi un ierosināt krimināllietu par nežēlīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Kā informē biedrības vadītāja Māra Viduža, Ropažos no dzīvokļa policija izņēmusi divus nezināmu laiku badinātus Stafordšīras šķirnes suņus, no kuriem viens naktī ir miris.

“Vīriešu kārtas suns nespēja noturēt pat savas galvu, viņa ķermenis jau bija atdzisis –uz termometra stabiņa konstatēju 31oC (norma 38,8 oC). Pēc manām aplēsēm, suņi bez pārtikas cīnījušies par dzīvību vismaz divas nedēļas. Šajā laikā suņu organisms ir “noēdis pats sevi”, toksīni no tā netika izvadīti. Arī ūdens suņiem nav bijis pieejams, par ko liecināja tāda dehidratācijas pakāpe, aiz kuras izdzīvošana kļūst neiespējama”, skaidro veterinārārste Ilze Muižniece, kuras veterinārajā aprūpē atrodas suņi.

Šobrīd dzīvās kuces veselības stāvoklis joprojām ir kritisks, analīzes ir ļoti sliktas un veterinārārsti dara visu, lai viņu izglābtu. Diemžēl arī suņu vecums un tas, ka pirms nežēlīgās pamešanas dzīvoklī suņi visdrīzāk nav bijuši pienācīgi aprūpēti, nav labs sabiedrotais izdzīvošanas izredzēm.

“Mēs nespējam iedomāties, ka šāda galēji cietsirdīga rīcība, kas novedusi pie dzīvnieka nāves, varētu palikt nesodīta un tāpēc aicinām Valsts policiju rīkoties savu pilnvaru un tiesiskā regulējuma ietvarā. Tagad ir svarīgi, lai jau tuvāko 24h laikā līdz nāvei nobadinātā suņa līķim tiktu veikta ekspertīze un tiktu ierosināta krimināllieta. Abi bezpalīdzīgā stāvoklī pamestie dzīvnieki ir čipēti un reģistrēti Lauksaimniecības datu centra datu bāzē, tāpēc policijai nebūs jāmeklē dzīvnieku īpašnieki kā adata siena kaudzē, uzsver LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža.

LA.lv