Bizness, Piena pārstrāde

Divi brāļi atjauno bankrotējušo Trikātas siera rūpnīcu; ražos bioloģisko sieru

Pirms diviem gadiem bankrotējušo piena pārstrādes rūpnīcu Trikātā iegādājušies brāļi Kaspars un Rolands Putniņi, pilnībā atjaunojot rūpnīcu un atsākot ražot savulaik iecienīto “Trikātas Dor Blue”, kā arī vēl virkni citu bioloģisko sieru, portālu laukos.lv informēja uzņēmumā.

“Atjaunojām gan pašu rūpnīcu, gan arī nomainījām visas iekārtas. Iepērkam bioloģisko pienu un ražojam četru veidu sierus – “Dor Blue”, “Krievijas”, “Holandes” un ” Maasdamer”,” sacīja Kaspars Putniņš.

Viņš atturējās nosaukt rūpnīcā investēto līdzekļi apjomu, bet norādīja, ka tie bijuši “krietni lieli”. Savukārt saistībā ar produkcijas tirgu tiek plānots, ka sieri tiks realizēti gan vietējā tirgū (patlaban lielveikalā “Stockman”), gan arī tiekot domāts par eksportu.

Kā portālam laukos.lv atzina biedrības “Siera klubs” vadītāja Vanda Davidanova, Trikātas rūpnīcas darbības atjaunošana ir apsveicama ziņa, jo “Trikātas piena” piedāvājums ļauj ne tikai dažādot siera tirgu, bet arī nozīmē jau iepriekš iecienītas siera šķirnes atgriešanos apritē.

“Tas, ka atgriezies siers “Trikātas Dor Blue”, ir brīnišķīga ziņa. Protams, to ražo senajos Trikātas muižas pagrabos, kas ir ideāli zilā siera nogatavināšanai. Lai pilnvērtīgi attīstītos pelējuma sēnīte Penicillium roqueforti, tai vajadzīga dabīga, silti mitra vide. Apmēram tāda, kāda ir Francijas Kamalū kalna alu sistēmā pie Rokforas pilsētiņas, kur šo sieru sāka ražot 1081.gadā. “Trikātas piens” uzspodrinās kādreizējo Trikātas sieru izcilo kvalitāti, ko savā laikā bija sasniedzis viens no zinošākajiem siera vecmeistariem Vladislavs Čulčs,” sacīja biedrības vadītāja.

Kā liecina ” Firmas.lv” dati, SIA “Trikātas piens” reģistrēta 2016.gada 1.septembrī Beverīnas novada Trikātā, pamatkapitāls ir 2800 eiro.

Uzņēmuma īpašnieki ar 50% kapitāldaļu katrs ir Kaspars un Rolands Putniņi.

13 Komentāri

  1. Priekš kam mums vajadzīgs Krievijas siers? Cik gadījies ēst, tas ir negaršīgs. Latvijas siers, jā, to būtu vērts ražot, tas gan bija gards.

    1. Agrāk bija pat ļoti garšīgs. It sevišķi Trikātā ražotais. Tagad vnk negrib un nemāk ražot labu sieru. Tikko nolikvidēja veco Trikātas sieru, nopirku Latvijas piena Holandes sieru mazajā iepakojumā. Tas bija sarūdzis! Trikāta agrāk gan neko tādu neatļautos tirgot. Ceru, ka jaunais Trikātas siers arī būs labs.

  2. Bet nu, lai tiešām būtu īsts siers. Jo tie sieri kas pārdošanā(veikalos), tie nav ēdami. Kauns, ka ir nemākuļi, kas nemāk gatavot īstu sieru.
    Lai jums Brāļi veicas un izdodas gatavot tiešā nozīmē – sieru!.

  3. Prieks,ka pie mums kaut kas tiek atjaunots.Kaut būtu vairāk tādu brāļu.Varbūt tad redzētu nedaudz gaismas tuneļa galā.VEIKSMI JUMS un mums.

Pievienot komentāru