Laukos

Dobelē “Alfa Agro” ražotnē sadegušas ap 2500 tonnu zāles granulu0

Foto – LETA

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Agrario” meitasuzņēmuma “Alfa Agro” lopbarības ražotnē ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies naktī uz svētdienu, 12.novembri, sadegušas apmēram 2500 tonnas zāles granulu, pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andrejs Savdons.

Viņš apstiprināja, ka uzņēmuma lopbarības ražotnē naktī no sestdienas uz svētdienu izcēlies ugunsgrēks, kas svētdien, 12.novembra, vakarā lokalizēts. Pēc pašreizējām uzņēmuma aplēsēm, ugunsgrēkā sadegušas aptuveni 2500 tonnas zāles granulu. Tāpat cietušas ražotnes telpas un infrastruktūra.

“Trakākais, ka lielākā daļa sadegušo zāles granulu pēc līguma jau pārdotas. Tā ir vislielākā sāpe. Par to mums tagad būs jārunā ar piegādātājiem,” teica Savdons.

Viņš atzina, ka uzņēmumam vēl nav zināms ugunsgrēkā nodarīto kopējo zaudējumu apmērs – zaudējumu aplēsēm būs nepieciešams ilgāks laiks.

Uzņēmums kopā ar ugunsdzēsējiem, ekspertiem un apdrošinātājiem sācis iekšējo izmeklēšanu, lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelsmes cēloni. Lai arī ir vairākas versijas par to, kāpēc izcēlies ugunsgrēks, uzņēmumā ar tām nevēlas dalīties, iekams tās nav pārbaudītas.

“Man ir kādas piecas versijas par ugunsgrēka izcelsmes iemesliem, bet es tās no sākuma gribētu pārbaudīt,” teica Savdons.

Vienlaikus uzņēmuma valdes priekšsēdētājs piebilda, karažotne bijusi apdrošināta, līdz ar to pastāv cerības saņemt apdrošināšanas atlīdzību par ugunsnelaimē nodarītajiem zaudējumiem.

Savdons pastāstīja, ka līdz pat šīs dienas vakaram varētu turpināties ugunsgrēka seku likvidācija, tostarp jāattīra bunkuri, kuros atradās sadegušās zāles granulas, kā arī jāveic citi darbi.

Jau ziņots, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) naktī uz svētdienu, 12.novembri plkst. 00.47 saņēmis izsaukumu uz Spodrības ielu Dobelē, kur ugunsgrēks bija izcēlies graudu uzkrāšanas tornī. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka lopbarības ražotnē deg zāles granulas divos bunkuros, katrā no bunkuriem degšana notika 150 kvadrātmetru platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts 12.novembrī plkst. 17.20.

LA.lv